Uplynulá sezona pro ni byla náročná. „Po loňském mistrovství světa jsem léčila zranění a trvalo nějakou dobu, než se dalo všechno do pořádku. Nemohla jsem přes léto tolik trénovat. V říjnu už jsem se cítila dobře, ale měsíc na to jsem se znovu zranila,“ popisuje brněnská rodačka zdravotní patálie.

Znovu se vrátila do formy po kontinentálním šampionátu v rakouském Grazu, kde obsadila dvaadvacáté místo. „Týden po mistrovství Evropy jsem jela další závod, kde jsem získala skoro 160 bodů. To pro mě byl dobrý odrazový můstek před mistrovstvím světa,“ vzpomíná Březinová.

Následně se ale začala šířit koronavirová nákaza a ze světového šampionátu sešlo. „Mrzelo mě, že se o zrušení mistrovství rozhodlo na poslední chvíli. Je blbé, když máte za dva dny odjíždět a najednou se dozvíte, že se šampionát ruší. Do poslední chvíle všichni závodníci tvrdě pracovali,“ přibližuje Březinová.

Po zrušení vrcholu sezony měla smíšené pocity. „Věděla jsem, že jsem hodně a pilně trénovala. Byla jsem dobře připravená. O zrušení jsem se dozvěděla asi v deset hodin večer a druhý den po probuzení už se mi ani nechtělo na led. Najednou byla motivace úplně někde jinde,“ přiznává krasobruslařka, jejíž nejlepší umístění na mistrovství světa je osmnácté místo z let 2014 a 2018.

Mimo jiné se těšila na vyhlášenou kanadskou kulisu. „Postřehla jsem, že už byly vyprodané vstupenky na některé jízdy. V Kanadě jsem závodila jen jednou, ale na mistrovství světa v Bostonu byla plná dvacetitisícová hala. Myslím, že v Kanadě by to bylo podobné,“ uvažuje česká krasobruslařská stálice.

Momentálně už se připravuje na další sezonu. „Pracuji s kondičními trenéry. Když teď není k dispozici led, přidávám věci, které na suchu normálně nedělám. Nebo alespoň ne v takové míře. Zabrat v přípravném období je normální, přece jen se kondice musí nahnat nejprve na suchu,“ povídá Březinová.

S výpadkem tréninku na ledě má zkušenosti. „Párkrát už jsem zažila delší dobu bez ledu, takže vím, co mám a nemám dělat. Až otevřou stadiony, začnu hned trénovat,“ má jasno.

V současné chvíli alespoň na dálku komunikuje s trenérem a bývalým elitním československým krasobruslařem Jozefem Sabovčíkem. „Bavili jsme se o tom, jak by měla vypadat moje nová jízda. Jaké zařadíme prvky, v jakém pořadí a co s hudbou,“ odkrývá.

Zároveň přiznává, že plánovat novou sezonu je obtížné. „Sice vyšly termíny závodů v září, ale nemůžeme nic plánovat, když neznáme datum startu přípravy na ledě. Potřebuji minimálně jeden nový program a choreografa mám v Americe. On za mnou nepřiletí a já teď nemůžu za ním. Budeme nejspíš vše domlouvat přes video hovor. Uvidíme, jak vše dopadne, ale nebylo by špatné sezonu o měsíc posunout,“ dodává.