Dosud skončila nejlépe patnáctá v letech 2014 a 2015. „Umístění je super, vážně lepší být nemohlo. Udělala jsem chybičky, ale jsem strašně spokojená, že jsem předvedla dva slušné programy. Výsledek byl moc dobrý,“ radovala se Březinová.

Dvanáctá pozice jí patřila už po krátkém programu, volnou jízdu až na zaváhání při úvodním trojitém lutzu zvládla slušně a nasbírala 149,69 bodu, čímž si zhruba o čtyři a půl bodu vylepšila necelé čtyři roky staré maximum z mistrovství světa. „Jela jsem sama pro sebe, nemyslela jsem na umístění. Napadlo mě, že kdyby byla zase patnáctka, bude to super, ale věděla jsem, že pole je silné, takže jsem si ani neříkala předem, že chci být třeba do nějakého místa,“ popsala krasobruslařka.

O olympijské hry přišla, přitom v Rusku za sebou nechala soupeřky, které se pod pěti kruhy představí. „Asi tři olympioničky jsem porazila. Jelikož kazily, bylo to pro mě jednodušší, ale těsné. Hodně holek asi znervóznělo, že se něco blíží a mají ukázat výsledek, protože jedou na olympiádu,“ všimla si.

Brněnská rodačka závodila v Moskvě bez nervů, což se patrně projevilo na jejím vystoupení. Neúčast v Jižní Koreji ji ovšem mrzí. „Je mi líto, že se nezúčastním, ale olympiáda letos bude v krasobruslení složitá, půjde hodně o psychiku. Všichni půjdou naplno do všeho, co umí, aby předvedli nejlepší výsledek, nepojedou na jistotu,“ uvažovala Březinová.

Její bratr Michal vybojoval v Moskvě osmé místo. „Je spokojený, zajel slušné jízdy, volná byla jedna z lepších, co kdy předvedl, jenže svět už se bohužel posunul tak dopředu, že to nestačí,“ sdělila.

Březinová o olympijské hry přišla v loňské sezoně. První kvalifikace na světovém šampionátu se nezúčastnila, protože tam mířila jen česká šampionka Michaela Lucie Hanzlíková. Na druhé kvalifikační kolo zase odcestovala Elizaveta Ukolova. „Tam se rozhodovalo podle reprezentačních prověrek, v nichž jsem taky nebyla nejlepší. Měla jsme natrénováno, ale spadla jsem a už se s tím nedalo nic dělat. Určitě chci aspoň ještě čtyři roky kvůli další olympiádě zkusit,“ pronesla.

Svátek v Pchjongčchangu tak bude sledovat hlavně z domova, stala se totiž ambasadorkou Olympijského festivalu na brněnském výstavišti. „Je to zajímavé, lidi přijdou i na jiné sporty, vyzkouší si je, taky něco zkusím. Lidé si nemůžou dovolit odjet do Koreje na olympiádu, koupit si lístky a letenku, takže je taková akce dobrá,“ poznamenala.

Areál roste v okolí v pavilonu Z, zájemci tam po boku české závodnice zkusí i krasobruslení. „Jsem z Brna, takže se zúčastním nejvíc, jak to půjde. Můžu tu být každý den nebo jednou týdně, uvidíme podle času, pro mě sezona ještě neskončila, musím pořád trénovat,“ uvedla Březinová, která se v polovině března chystá na světový šampionát.

Dopolední program Olympijského festivalu zaplní návštěvy škol, o které se stará městská společnost Starez-Sport. Odpoledne dorazí i dospělí a Březinová jim ráda poradí s bruslením. „Určitě si taky zabruslím a ráda pomůžu lidem, pokud někdo bude chtít,“ slíbila.
Před čtyřmi lety poznala už Olympijský park v Praze na Letné. „Tady to bude mnohem lepší, pokud bude pršet nebo sněžit, lidé stejně můžou přijít a schovají se pod střechou,“ srovnala.