Program ME
• STŘEDA
9.45: krátký program žen
17.00: krátký program sportovních dvojic
• ČTVRTEK
10.00: krátký program mužů
17.45: volné jízdy sportovních dvojic
• PÁTEK
10.40: krátký program tanečních párů
16.00: volná jízda žen
• SOBOTA
9.15: volná jízda mužů
14.25: volná jízda tanečních párů

Před rokem v ruské Moskvě předvedla nejlepší výsledek kariéry, když obsadila dvanáctou příčku. „Samozřejmě chci vylepšit umístění z loňska, ale nedávám si do hlavy určitou pozici. Spíš chci zajet oba programy dobře a čistě. Uvidí se, co z toho bude,“ říká Březinová.

V tréninku se jí to dařilo, ještě potřebuje úsilí z přípravy zúročit v závodě. „V pondělím tréninku jsem odjela čistý krátký program, ve volné jsem vynechala dva skoky, zbytek šel dobře. Jsem spokojená a doufám, že mi to půjde i v závodě,“ přeje si závodnice Techniky Brno.

Před sezonou vytvořila s trenéry, mezi které patří i její otec Rudolf, úplně novou volnou jízdu. Na podzim předělali také choreografii krátkého programu. „Do volné jsme přidali obtížnější skoky,“ popisuje.

V Minsku si odbude závodní premiéru. Vzhledem k jejím zkušenostem na ni nervozita tak nedoléhá. „Už jsem odjela pár šampionátů, což na mě vliv má. Nedělám si už ze závodů velkou hlavu. Hala je navíc menší než v Japonsku, kde na mistrovství světa přišlo pětatřicet tisíc lidí,“ srovnává.

V úterý dorazil do Běloruska i její bratr Michal, který patří k adeptům na evropskou medaili. „Bylo by hezké, kdyby ji získal. Jako každý hlavně chce, aby zajel čisté jízdy, pak bude spokojený,“ dodává Březinová.