Alligators se nepodařilo navázat na solidní výkon ze zápasu s Prague Lions. Útok nebyl schopný najít recept na obranu domácích. Naopak Gladiators v útoku předvedli další dominantní výkon. Tři touchdowny si připsal devatenáctiletý David Calta a především díky jeho výkonu se Gladiators radují z přesvědčivého vítězství.

Brno Alligators 0-4

Poločasové skóre 31:0 a předvedená hra napovídala, že tentokrát Aligátoři se svým soupeřem nedokáží držet krok. Začátek druhého poločasu nabídl malou naději pro Brno. Touchdown si připsal Doležal. Jenže k výrazné změně to nevedlo. V závěrečné čtvrtině přidali touchdown ještě Pavlas s Caltou, čímž odskočili na konečných 43:7 pro Gladiators.

Viditelně zklamaný byl po zápase hlavní trenér Alligators, John Stevenson. “Po zlepšeném výkonu z minulého týdne jsme tentokrát nebyli schopni soupeři konkurovat. Udělali jsme spoustu základních chyb,” litoval Stevenson. Jeho Alligators jsou na posledním místě s bilancí čtyř proher a žádné výhry.

Po dvou infarktových zápasech a s bilancí jedné výhry a jedné prohry vyrazili Sígrs do Prahy. Lions hrají ve velké formě, a tak bylo jasné, že půjde o těžký zápas. V prvním poločase skóroval pouze pražský tým. O dva touchdowny se zasloužil Archie Stevens. „Doufali jsme, že to bude také vyrovnaný zápas. Bohužel se nám nepodařilo vkročit do utkání,” litoval první poločas hlavní trenér Sígrs, Petr Švanda.

Ve druhém poločase začala útočná smršť domácích. Na touchdowny Ječného, Kohuta a Suchého ve třetí čtvrtině dokázali Sígrs zareagovat pouze skórováním Clarka a Mašlanky. Do závěrečné čtvrtiny se tak šlo za stavu 35:14.

V té vykřesal naději pro brněnský tým opět Mašlanka, který snížil skóre na 21:35. Sígrs se připravovali na další infarktovou koncovku, kterou zažili v letošním ročníku Paddock ligy v obou předcházejících zápasech. Lions měli jiný názor na průběh závěru zápasu. Stevens a McCandless přidali další tři touchdowny a pražský tým se radoval z konečného skóre 55:21.

Příčiny prohry viděl Švanda v chybách svého týmu. „Největším problémem byla spousta individuálních chyb. S takovým počtem chyb se zápas v Paddock lize vyhrát nedá,” uzavřel Švanda. Oba brněnské celky budou mít možnost zvednout si náladu již tento pátek. Brno totiž čeká první letošní derby. A oba týmy ví, že výhra nad městským rivalem by nakopla jejich sebevědomí.