Brno sice na hřišti posledního mužstva tabulky dvakrát vedlo, ale Příbram pokaždé srovnala. Podruhé v předposlední minutě utkání. Jenže několik sekund před koncem rozhodčí Karel Kučera nařídil pokutový kop po faulu na brněnského hráče a český reprezentant Tomáš Mica si s jeho exekucí poradil bravurně, čímž odmítl penaltové rozuzlení. „Bylo to pěkné a dramatické utkání až do konce, tak to má být. Očekávali jsme, že domácí budou bojovat, což se se přesně projevilo,“ hodnotil duel brněnský kouč Zdeněk Táborský, který k utkání dorazil s červeným přelivem patrně na znamení triumfu v soutěži.

Před kamerami ČT sport obě mužstva zvolila od začátku důraz na bezchybnost a nedocházelo k větším gólovým příležitostem. Branky se diváci dočkali v sedmé minutě, když se skluzem vložil do dorážky Tomáš Pospiš a střeleckou oslavu pojal velmi netradičně. Vleže se pohyboval po zemi odrazem od zad. „To je internetově známá věc jménem modrá velryba. Je zrovna náhoda, že jsem dal gól a mohl ji zrealizovat,“ usmíval se brněnský útočník.

Příbram udělala jednu výraznější chybu, když domácí zadák upadl a ztratil balon. Nový superligový šampion ji hbitě potrestal. „Udělali jsme chybu, kterou Brno využilo. Do té doby jsme hráli dobře s gólmanem, měli jsme šance,“ pronesl příbramský kapitán Michal Dražan.

Brzy po přestávce se domácí výběr dočkal vyrovnání, když úprk na polovinu hostů zakončil David Sandr i povedenou kličkou proti střídajícímu gólmanovi Janu Herinkovi. Brno ovšem přispěchalo s odpovědí, skvělou práci Pospiše zužitkoval povedenou ranou Bohumír Doubravský.

Hosté pak nevyužili několik příležitostí, Pospiš trefil tyč, proti Micovi se vytáhl příbramský gólman Marek Branžovský a bombu Tomáše Prokeše na brankové čáře zachránil Jan Mezera. Těsně před koncem pak brněnského gólmana Herinka překvapil dlouhý balon, který pořádně neviděl přes souboj dvou hráčů. Míč vyrazil jen před Michala Pince, který jej zblízka napálil do sítě.

Jenže přišel ještě penaltový faul a precizní zakončení Mici. „Emoce jsem neudržel jako vždycky, ale utkání se mi líbilo. Sehráli jsme vyrovnaný zápas, jen škoda, že jsme v závěru dostali gól,“ posteskl si příbramský trenér Michael Kvasnica, který výběr převzal před jarní částí sezony. „Jsem se zápasem spokojený. Nevím, jak to bude vypadat příští rok, ale když budeme hrát tímto způsobem, nemám strach,“ dodal.

Příbram – Brno 2:3 (0:1)

Branky: 32. Sandr, 59. Pinc – 7. Pospiš, 40. Doubravský, 60. Mica.
Rozhodčí
: Kučera – Kubečka. ŽK: Mica, Ryšavý (oba Brno).
Příbram: Marek Branžovský – Václav Venta, Josef Šperer, Aleš Bábíček, Jan Mezera, David Sandr, Michal Dražan, Michal Pinc, Lukáš Rom.
Brno: Dominik Kunický (31. Jan Herink) – Patrik Levčík, Čeněk Cenek, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš, Jakub Šenk, Bohumír Doubravský, Tomáš Mica, Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš, Michael Kršák, Vlastimil Ryšavý, Tadeáš Zezula, Tomáš Selinger.