Brňanky čeká ve druhém kole evropského Vyzývacího poháru duel na Azorských ostrovech proti týmu Ribeirense Pico Azores. Úvodní zápas je na programu ve středu. Odveta přijde na řadu v úterý v Králově Poli. „Bojujeme proti dvěma protivníkům. Jednak proti volejbalovému družstvu a potom proti únavě z dlouhého cestování. Na Azory se letí i s přestupy přes dvacet hodin,“ vypočítal prezident KP Brno Richard Wiesner.

Královopolanky před vánočními svátky po dvou těsných porážkách 2:3 se slovinským Mariborem vypadly z vyššího Poháru CEV. Svěřenkyně kouče Ondřeje Marka stejně jako loni přestoupily do Vyzývacího poháru.

V uplynulé sezoně došly až mezi osm nejlepších celků soutěže a utvořily klubové maximum. „Soupeř je přijatelný. Počítáme, že má zhruba naši volejbalovou úroveň, takže postup je snad reálný. Možná je výhoda hrát druhý zápas doma. Pokud dojde na zlatý set, bude to Pico, na kom se může projevit únava z dvacetihodinové cesty,“ doplnil Wiesner.

Brněnská parta na Azorské ostrovy odletěla bez Terezy Tobiášové, kterou nepustily rodinné důvody. Právě zkušená Tobiášová minulý víkend poprvé po třech letech nastoupila v extraligovém duelu na svém oblíbeném postu univerzálky a hned režírovala výhru 3:0 nad Šternberkem.