Zúčastnilo se ho víc než padesát běžců. Trať kopírovala loňský ročník a pořadatelé ji každý den opravovali a obnovovali značení tak, aby nebloudili. „Další odklad termínu by asi neměl žádný význam. Slunečné, byť lehce mrazivé počasí, nám vyšlo vstříc. Běžci, tentokrát včetně mně, si závod užívali,“ říká ředitel podniku Aleš Čtvrtníček.

Vítězem hlavní kategorie se stal brněnský Martin Kučera před Adamem Mihalovem a loňským šampionem Tomášem Hrdinou. V ženách pak slavila Barbora Páleníková (na menším snímku) před Zuzanou Huťovou a Ludmilou Foltýnovou.

Barbora PáleníkováZdroj: archivV závodech na šestnáct kilometrů zvítězili Petr Kozánek a Helga Baumannová. Na osmikilometrové distanci pak kralovali Petr Beneš a Martina Mendreková. „Zájem běžců nás potěšil a je dobře, že jsme se rozhodli pětadvacítku uspořádat. Přidali se běžci všech věkových i výkonnostních skupin. Jsme rádi, že se zúčastnil i Karel Fuksa, který jako jediný odběhnul všechny ročníky závodu,“ dodává Čtvrtníček.

Pořadatelé se rozhodli, že trať budou udržovat ještě další týden tak, aby si mohli zazávodit i běžci, kteří měli na víkend třeba jiný program. „Věříme, že se situace postupně dostane do normálu, další ročník se proběhneme společně a užijeme si tu pravou závodní atmosféru,“ doplňuje ředitel závodu.

Jan Hladík (v červeném)
Brněnský útočník Hladík poslal druhou branku v lize přítelkyni u televize

Pokud někoho zaujala moznost oběhnout si některou z tras, přihlášky jsou ještě možné na https://www.behejbrno.com/registrace/.