Pověst vynikajícího střelce potvrzoval celou dobu aktivní dráhy, která trvala šestnáct let. V Brně – Spartak ZJŠ změnil název na Zbrojovku – odehrál dvanáct let, následovaly dvě sezony v Belgii ve Standardu Lutych a Ostende, a na úplný závěr ještě dvě soutěžní období ve Zbrojovce. K šesti brněnským ligovým primátům přidal v Lutychu titul mistra Belgie.

Ze sedmi ročníků evropských pohárů stojí v popředí dvě finálové účasti v Poháru mistrů evropských zemí s Realem Madrid a dvakrát Zbrojovka končila v semifinále. Senzačně se Konvičkovi povedl brněnský zápas s Realem v roce 1968, kdy se na výhře 113:97 podílel 38 body. Obrovské úspěchy pozvedly zájem o basketbal v Brně natolik, že řada pohárových zápasů se hrála před zaplněným hledištěm zimního stadionu.

Z Interkontinentálního poháru v Maconu 1969 Zbrojovka přivezla druhé místo po výhře nad Realem Madrid 84:77 a finálové porážce s Goodyear Acron 71:84.

Nadmíru cenný vrchol bylo nejen pro elitního střelce páté místo na olympijských hrách 1960 v Římě. Evropských šampionátů absolvoval Konvička šest s bilancí dvou stříbrných, jedné bronzové medaile, pátého, sedmého a desátého místa. V reprezentaci odehrál 216 utkání, třikrát byl nominován do výběru Evropy, čtyřikrát se stal nejlepším československým basketbalistou v letech 1966 až 1969. Patří do Sportovní síně slávy města Brna.

Bez přestávky navázal jubilant na hráčskou dráhu rolí trenéra. Tým Zbrojovky převzal v roce 1973 a osmileté trenérské angažmá se týmu pod jeho vedením podařilo vyšperkovat třemi tituly, třemi druhými místy a na závěr třetí příčkou. Jako asistent Pavla Petery absolvoval s reprezentací olympijské hry 1980, kde Československo skončilo deváté, a spolu s Peterou a Nikolajem Ordnungem vedl československý tým na mistrovství Evropy 1981 v Praze ke třetímu místu.

Krátce se ocitl ve funkci šéfa svazu a v roce 1997 učinil záslužný krok, když přijetím funkce ve vedení klubu podal pomocnou ruku basketbalistkám Králova Pole v jejich úsilí nalézt cestu ze svízelné situace. Je potěšitelné, že v současnosti královopolskému basketbalu patří místo na výsluní. Dík patří basketbalové legendě také za léta odpracovaná v oboru výpočetní techniky v dnes už neexistující Zbrojovce.

ZDENĚK HRANČÍK