Zatímco volejbalistky Králova Pole si zahrají finále znovu po roce, pro Šelmy je účast v bitvě o nejcennější kov premiérou. „Jsme rády, že si můžeme zahrát finále, což je cílem každého sportovce. Po dlouhé a náročné sezóně je to pro nás třešnička na dortu,“ netají nahrávačka Šelem Pavla Šmídová.

Ta má ve finále, které je hrané na tři vítězné zápasy, o motivaci postaráno. Za Královo Pole totiž v minulosti nastupovala. „Máme v týmu asi sedm hráček, které prošly Královým Polem, rády se vrátíme zpět na místo činu. Pro fanoušky to bude jedinečný zážitek. Už v semifinále se nám v plné hale hrálo skvěle, což nás vyburcovalo ještě k lepším výkonům. Těšíme se s holkami na plné stadiony,” dodává.

Královo Pole má výhodu, že většina hráček pamatuje loňskou finálovou sérii, ve které podlehly 1:3 Prostějovu. „Každé finále je ale úplně odlišné a píše jiný příběh. Do boje o extraligové zlato jdeme proto s pokorou, rozhodně však chceme hrát odvážně a nemít zbytečný respekt. Oproti loňské sezóně jsme o jeden rok starší a o jedno prohrané finále zkušenější,“ říká trenér Nezhoda.

Ambice jeho družstva jsou však jasné. „Netajíme se tím, že je naším cílem vyhrát titul, zároveň si ale chceme finálovou sérii užit, protože o tom by to mělo být,“ dodává kapitánka Králova Pole Daniela Digrinová.

Rozpis utkání finále play off:
25. 4. 2023 (18:00 h.) KP Brno – Šelmy Brno (hala Vodova)
28. 4. 2023 (17:00 h.) Šelmy Brno – KP Brno (hala Kounicova)
1. 5. 2023 (bude upřesněno) KP Brno – Šelmy Brno (hala Vodova)