Při sprint triatlonu se poplave 750 metrů v Brněnské přehradě. Dvacetikilometrová cyklistická část se skládá ze tří mírně zvlněných okruhů, které odvedou závodníky na Starou dálnici. Ve stejných místech pak povede i pětikilometrová běžecká část rozložená do dvou okruhů.

Brněnský závod má dlouhou tradici, poprvé se konal už v roce 1993. Sedmkrát patřil do Evropského poháru, dvakrát byl zařazen do Světové série a čtyřikrát se řadil do Evropského poháru juniorů. V minulém roce se uskutečnil jako mistrovství České republiky, kdy se radovali domácí závodníci Vendula Frintová a Jan Čelůstka.

Ilustrační foto.
Fotbal v Medlánkách slaví. Devadesátku zpestří zápas starých gard

Letos se uskuteční už 27. ročník, při kterém se pojede o mistrovské tituly ve věkových kategoriích a také o body do Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu. Podle startovní listiny o ně usilují například reprezentanti Jan Čelůstka, Lukáš Červenka, Jan Volár nebo nejlepší Slovenka Romana Gajdošová.

Program odstartuje v sobotu v jedenáct hodin dopoledne otevřeným závodem. V půl druhé se vydají na trať dorostenky, juniorky a ženy, v půl čtvrté je následují dorostenci, junioři a muži.

MICHAL VČELIŠ