Na italské palubovce prohrály rozdílem devíti bodů 73:82. Stříbrný tým loňského ročníku utrpěl už čtvrtou porážku v soutěži a je až na čtvrtém místě v tabulce. Ještě po půlhodině vedlo Brno 60:58, po katastrofálním střelecký výpadku ale v poslední čtvrtině utkání zcela propadlo.

Českým mistryním sice vyšel vstup do zápasu. Už ve druhé minutě po čtyřech bodech Whitmoreové a trojce Vítečkové vedly snadno 7:0. Z herního útlumu vytáhla Benátky neomylně zakončující Ballardiniová, kterou nedokázaly brněnské hráčky udržet. Přesto si hráčky Gambrinusu udržovaly bodový náskok. Teprve v samém závěru první čtvrtiny se zlepšujícímu domácímu týmu podařilo vyrovnat na 19:19 a otočit výsledek.

V úvodu druhé čtvrtiny se znovu Brno nadechlo k chvilkovému náporu a získalo zpět čtyřbodový náskok 29:25. Jenže v tomto okamžiku potkal Gambrinus totální čtyřminutový výpadek, kdy ani jedna střela neskončila v koši a odražené míče sbíraly soupeřky. Ty z rychlých protiútoků šňůrou šestnácti bodů získaly sebevědomí a hlavně důležitý náskok 45:31. V závěru poločasu se ale tým Gambrinusu rychle z šoku otřepal, střelecky se kromě Whitmoreové chytla Jansoneová. Vysoký náskok Italek se před přestávkou za krátkou dobu smrskl na rozdíl pouhých čtyř bodů.

Brňanky se obdivuhodně rychle po výpadku vrátily po změně stran do zápasu. Bránily dobře nejproduktivnější střelkyni Benátek Haydenovou-Johnsonovou. Tato robustní americká pivotka se nedostávala v podkošovém prostoru k zakončení, stačila ale vzhledem ke své postavě velice často sbírat odražené míče. Po střele Žirkové ve 27. minutě opět Brňanky na chvíli vedly 55:54 a utkání dostalo na chvíli dramatický náboj. Na druhý výpadek podtržený patnáctibodovou šňůrou hned v úvodu poslední čtvrtiny už nestačily zareagovat a basketbalistky Benátek už dotáhly zápas bezpečně ke svému šestému vítězství v soutěži.

Umana Reyer Benátky - Gambrinus Sika Brno 82:73 (23:22, 46:42, 58:60)