Poté osmkrát vyhráli hosté a podeváté se tak stalo v sobotu, kdy KP udolalo Žabiny 83:76. V hale Rosnička excelovala především královopolská hráčka Tenyia Ann Pageová ze Spojených států amerických. „Jednoznačně byla X faktor toho zápasu,“ pravil kouč KP Dušan Medvecký.

Třiadvacetiletá rozehrávačka zaznamenala v utkání pětatřicet bodů a postarala se o nejlepší střelecký výkon této sezony. Za rekordem ligy Brionny Jonesové z USK Praha zaostala o jednadvacet bodů. „Pětatřicet je mimořádné číslo. Nicméně se ji snažíme krotit, protože individuálně je schopna dát třicet bodů každý zápas. Chceme hrát týmově,“ podotkl Medvecký a dodal: „V derby byla klíčová hráčka, nechal jsem ji jen hrát a dopadlo to dobře.“

Bývalá hráčka švédského celku Norrkoping Dolphins přišla do Brna v polovině října jako náhrada za Američanku Shalaundu Burney Robinsonovou, se kterou kvůli fyzické nepřipravenosti ukončilo Královo Pole spolupráci.

I Pageová ovšem ze začátku kondičně zaostávala. „Přišla k nám později a nebyla ve stoprocentní kondici. Trochu jsme ji natrénovali, ale na Vánoce odletěla na týden domů. Když přijela zpátky, cesta ji poznamenala a zase chvíli trvalo, než se do toho dostala,“ poznamenal Medvecký.

Jeho tým si v derby připsal sedmé vítězství v řadě. „Hráli jsme agresivně a s obrovskou chutí. Zápas jsme začali dobře, ale hloupými chybami jsme Žabiny vrátili do zápasu. Pak už to byla bitva a myslím, že nakonec jsme hráli lépe,“ řekl Medvecký.

Žabiny neuspěly v utkání nejvyšší české soutěže po víc než měsíci. „I přes prohru jsem na holky pyšný, protože vzhledem k situaci, že hrajeme v osmi hráčkách, jsme konkurovali sebevědomému týmu. V kádru má zahraniční hráčky i čerstvě další reprezentantku (Renátu Březinovou – pozn. red.). Přesto jsme odehráli naprosto vyrovnané utkání,“ uvedl trenér Žabin Viktor Pruša.

Královo Pole se aktuálně v neúplné ligové tabulce nachází na třetím místě s bilancí jedenácti výher a tří porážek. Za ním se stále drží Žabiny, které ze třinácti zápasů vyhrály osm.