„Bylo to derby se vším, co se patří. Emočně vypjaté, samozřejmě nervozita se projevovala, ale přesto kvalitní výkony na obou stranách," řekl trenér KP Brno Richard Wiesner.

Vyrovnanou bitvu rozhodl až tie-break, v němž Královopolanky zdolaly svěřenky kouče Ondřeje Bouly 15:12 a připsaly si první výhru v této sezoně. „Jsem moc ráda, že jsme konečně prolomily sérii prohraných tie-breaků a vyhrály první zápas a hlavně brněnské derby. V koncovkách čtvrtého a pátého setu rozhodlo, že jsme byly důraznější v útoku a na servisu," poznamenala kapitánka hostujícího týmu Daniela Digrinová.

Šelmy v tomto extraligovém ročníku nezvládly už druhý tie-break. V úvodním kole v něm prohrály s Olympem Praha 9:15. „Co k tomu říct…, náš druhý tie-break a druhá prohra. Myslím si, že zápas to byl divácky atraktivní, dobrá obrana v poli na obou stranách. Zápas v závěru rozhodla asi odvaha soupeřek na podání,“ zmínila kapitánka Soňa Nováková.

„Soupeř hrál odvážně a zatlačil nás servisem. Ve chvílích, kdy hrajeme pod tlakem, tak ztrácíme odvahu. Některé hráčky do zápasu vnesou v těchto momentech strach a uchýlíme se k věcem, které nám nefungují. Nakonec jsem rád alespoň za bod," doplnil Boula.

KP se v extraligové tabulce nachází se čtyřmi body na osmém místě, Šelmy mají o bod víc a jsou sedmé.

VK Šelmy Brno – VK Královo Pole 2:3 (26:24, 20:25, 25:20, 21:25, 12:15)
Rozhodčí: Ištvanech, Kavala.
Počet diváků: 369.
Sestavy (od zóny I):
Domácí:
 Nováková, Borovcová, Podhrázká, Mikysková, Pluhařová, Širůčková, libero Chevaliérová. Střídaly: Komárková, Faltínová, Mokrá.
Hosté: Pelikánová, Bukovská, Koulisiani, Sweet, Pavlíková, Hrušecká, libero Digrinová. Střídaly: Moreno Borrero, Pavlicová, Jelínková, Judlová.