Obě dvě zdolaly naději domácího Olympu Lucii Májkovou. „Cítila jsem se těžší, jako bych měla snad sto kilo, snažila jsem se to rozběhnout, ale bez rychlosti jsem dál skočit nemohla," povídala po závodě Jana Velďáková. Sezonu podřizuje splnění limitu na olympijské hry v Londýně. „Prala jsem se sama se sebou, ale věřím, že si to sedne. I tak jsem spokojená, měla jsem snad jen jeden přešlap, což je na mě dobré," culila se dálkařka.

Vítězství na 100 i 200 metrů brala česká sprinterská jednička Jan Veleba. Ženská stovka patřila Markétě Mrňové z pořadatelského Olympu, dvojnásobnou trať prolétla nejrychleji Pavla Hřivnová z Moravské Slavie Brno. Běh na 400 metrů ovládl časem 48,06 sekundy ruský atlet Andrej Rudnickij, ženám za 55,57 kralovala Lucie Klocová ze Slovenska.

Povedený výkon na prahu atletické sezony předvedl v sedmém ročníku Velké ceny Brna a Jihomoravského kraje domácí dálkař Štěpán Wagner. Pro vítězství si doskočil pokusem dlouhým 785 centimetrů, přitom mu příliš nescházelo ke splnění limitu na evropský šampionát v Helsinkách. „Potřebných 798 padlo, jenže o limit mě připravila nepatrná stopa přešlapu v plastelíně. Ještě mám před sebou čtyři podniky a věřím, že se na Evropu dostanu," sdělil Wagner, který touží po účasti na olympijských hrách v Londýně.

Podnik zařazený do termínové listiny Evropské atletické asociace přilákal téměř dvě stovky závodníků z České republiky, Slovenska, Ruska, Polska, Ghany, Slovinska, Rakouska nebo Chorvatska. Limit na mistrovství Evropy či olympiádu nikdo nesplnil. „Potěšili mě sprinteři, Štěpán Wagner na začátek sezony předvedl skvělý výkon. Díky silné mezinárodní účasti považuji letošní mítink za jeden z nejlepších v historii," těšilo ředitele závodu a předsedu brněnského Olympu Josefa Sečkáře.