A oba celky hrají o hodně. Domácí Královo Pole se momentálně plahočí na desáté pozici ze dvanácti účastníků domácí nejvyšší soutěže. Maloměřice jsou na tom ale ještě hůř, topí se u dna tabulky. „Na první pohled se sice může zdát, že Maloměřice po dosavadních výsledcích půjdou do duelu v roli outsidera, ale není tomu tak,“ upozorňuje trenér Handballu Ivo Vávra.

SKKP Handball Brno
- Odehrané zápasy: 8
- Výhry: 2
- Remízy: 0
- Prohry: 6
- Skóre: 192:214
- Body: 4
- Pozice v tabulce: 10

Maloměřice se do nejvyšší soutěže dostaly netypicky. V minulé sezoně hrály jen druhou ligu, ve které skončily až čtvrté. Jenže kluby nad nimi postup odmítly. Tak účast v extralize připadla jim. „Jsme si vědomi, že jsme zatím nezískali žádný bod a Kénik je stále pouze na čtyřech,“ poznamenal maloměřický trenér Vít Musil.

Královo Pole se chce vítězstvím odrazit k vyšším příčkám v tabulce. Zároveň Maloměřice touží po úvodní výhře v extralize. Zatím v osmi zápasech zapsaly samé prohry. „Cítíme, že do souboje s Kénikem musíme dát úplně všechno. Jsem přesvědčený, že můžeme získat první body,“ burcoval Musil a pokračoval: „Pořád se zlepšujeme a nyní nastal čas, kdy to musíme prodat a zúročit.“

SHC Maloměřice Brno
- Odehrané zápasy: 8
- Výhry: 0
- Remízy: 0
- Prohry: 8
- Skóre: 162:250
- Body: 0
- Pozice v tabulce: 12

Sílu svého soupeře si Královo Pole dobře uvědomuje. „Maloměřice se zlepšují každým odehraným utkáním v této soutěži a nabírají na sebevědomí, což se potvrzuje při pohledu na poslední výsledky i výkony,“ zmínil Vávra. „Navíc moc dobře vím, jak poměr sil dokáže takové městské derby vyrovnat. Na utkání se těšíme a doufáme, že se hala ve Vodové ulici konečně naplní,“ doplnil.

Oba kluby spoléhají na to, že lidé uslyší na kouzlo městského souboje. „Na utkání se moc těším. Brněnské derby v nejvyšší soutěži házené si nepamatuji ani z dob dětství,“ podotkl Musil s tím, že jde o vůbec první derby dvou házenkářských celků v nejvyšší soutěži. „Dělali jsme si srandu, že na venkovní zápas pojedeme šalinou,“ uzavřel.