Experiment vyšel. Volejbalistkám Šelem Brno s neotřelou filozofií, kdy hráčky mají prostor věnovat se kromě volejbalu také práci na plný úvazek, škole nebo mateřství, v úvodním ročníku jen těsně uniklo extraligové semifinále. V další sezoně nehodlají ze svého směřování vybočit.

K jedné zásadní změně v letní pauze nicméně došlo. Martina Geržu nahradil v pozici hlavního trenéra Ondřej Boula, výrazná tvář brněnského volejbalu, která definitivně končí hráčskou kariéru. „Jde o novou roli, poprvé budu trénovat ženy. Musím trochu změnit své chování a přístup, jaký jsem měl dosud. Na druhou stranu jsem byl blízko u týmu, něco jsem pochytil,“ pravil Boula, jehož žena Kristýna má v kabině celku důležité slovo.

Směřování Šelem přilákalo do brněnského klubu dvě nové tváře. Šestadvacetiletá smečařka Lucie Polášková hrála v posledních letech profesionálně za Prostějov, díky Šelmám se může naplno věnovat své práci personalistky. „Pro mě je angažmá v Šelmách ideální. V Brně žiju a našla jsem si práci. Volejbal nemůžete dělat celý život a navíc se dostanete do bubliny. Dvakrát denně trénujete a je to otrava. V Šelmách půjde o něco jiného. Na volejbal po pracovní době se těším,“ podotkla Polášková.

Další nová akvizice Tereza Diatková se zase hodlá vedle své volejbalové kariéry zaměřit na studium ekonomie. I proto se po tříletém angažmá v Ostravě vrací do Brna, kde v minulosti hrála za Královo Pole. „Zaujala mě vize Šelem. Studuju v Brně a uvědomuju si, že volejbal je jenom jedna kapitola v životě. Potřebuji se připravit na něco jiného,“ zmínila dvaadvacetiletá univerzálka.

Podle Gerži, majitele Volejbalu Brno, pod který spadají i Šelmy, je o místo v klubu zájem. „Zatím vše funguje na principu holky sobě. Postupem času bude třeba přidat při hledání nových hráček, ale dosud s tím problém není. Nečekal jsem, že vše půjde tak dobře, i když je tam pořád dost much,“ prohlásil Gerža.

Jako jediná zatím klub opustila volejbalová legenda Milada Bergrová, rozená Spalová, která definitivně uzavřela hráčskou kariéru.