Šafářovou koučoval mezi lety 1997 až 2002 a dnes šestačtyřicetiletou wimbledonskou vítězku v singlu i deblu Novotnou od jejích dvanácti do šestnácti let. „Obě spojuje nesmírná pracovitost. V přípravě obětovaly tenisu maximum." popisuje Štencl. „Výhoda Jany spočívala v tom, že byla zápasový typ. V utkání toho předvedla daleko víc než v tréninku. U Lucky je tomu naopak," přibližuje rozdíl mezi skvělými tenistkami.

Mladší z Brňanek je sedmadvacet let a v bílém sportu může dosáhnout ještě mnoha úspěchů. „Věřím, že její čas ještě přijde. Jana také nejprve vyhrála nějaké turnaje ve čtyřhře a největší vítězství získala až později," naráží na wimbledonský triumf Novotné, od kterého tento rok uplyne už sedmnáct let.

Šafářová si na letošním prvním grandslamu spravila ve čtyřhře chuť po vyřazení v prvním kole singlu s Jaroslavou Švedovovou z Kazachstánu. „Škoda, čtyřhra je pro ni malá náplast. Sledoval jsem pozorně celý turnaj a singl pro ni musel být velké zklamání. Ale současný tenis je nesmírně vyrovnaný a rozhodují maličkosti," všímá si Štencl.

Do prognóz, zda by si obě Brňačky rozuměly při společné čtyřhře, se raději nepouští. „Jde o čistě hypotetickou věc. Nejde jen o to, jakým stylem hrají, ale také záleží, jak si hráčky sednou mentálně. A to u nich nemohu říct," povídá matador, kterému prošla pod rukama řada hvězd.