Právě bronzová medailistka z olympiády v Londýně vybrala Novotnou do Elite týmu své sportovní akademie s názvem HESU. „Pomáhá mi jak finančně, tak s věcmi, které se sportem pojí, jako je výživa, sportovní vybavení nebo oblast psychologie," popsala.

Vícebojařka Olympu absolvovala v prosinci s třicetiletou českou reprezentantkou a tréninkovými kolegyněmi soustředění na Kanárských ostrovech. „Na něm se Zuzka připravovala s námi. Přes rok se na dálku zajímá, jak trénujeme a chce mít pod kontrolou naše pokroky v přípravě," přiblížila.

Jana NovotnáNarozena: 26. ledna 1999
Klub: AK Olymp Brno
Největší úspěch: 5. místo na dorosteneckém ME
Sport: atletika, víceboj
Víkendové výsledky z mezistátního utkání:
Vrh koulí: 11,09 metrů (osobní rekord)
Skok daleký: 5,85 metrů
Skok vysoký: 1,74 metru (halový osobní rekord)
Překážkový běh 60 m: 8,77 sekund (osobní rekord)
Běh na 800 m: 2:19,48 minuty (osobní rekord)
Počet bodů: 4098

Přestože reprezentuje Olymp, trvale žije v Karlových Varech. „Dříve jsem závodila doma, ale podmínky v Karlových Varech nebyly ideální. Brno projevilo zájem, tak jsem přestoupila," upřesnila.

Na tréninky dojíždí z Karlových Varů do Jablonce, kde se připravuje pod vedením trenérky z HESU Dany Jandové. „Jsem ve třetím ročníku na gymnáziu, ale naštěstí mám individuální plán a vyučující mi vycházejí vstříc. Vše zvládám s dobrými známkami," usmívala se vícebojařka.

Víkendové prvenství uhájila o šest bodů před Polkou Adriannou Sulekovou. „Nečekala jsem takový úspěch. Na závody jsem jela se čtvrtým nejlepším výkonem, ale věděla jsem, že mám na víc. Vítězství mě moc potěšilo," povídala Novotná.
Úspěch na mezistátním utkání řadí mezi největší v kariéře. „Nejvíc si cením pátého místa z loňského dorosteneckého mistrovství Evropy v Gruzii, víkendový výsledek následuje za ním. Spíš se to vzájemně bije na prvním místě," culila se teď už bývalá svěřenka brněnské trenérky Aleny Nezdařilové.

Hlavní cíl pro letošek je uspět na červencovém juniorském mistrovství Evropy v Itálii. „Pokud budu zdravotně v pořádku, tak chci splnit limity, což snad nebude problém, a zaútočit na medaili," hlásila odhodlaně.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ