Stále tak má šanci na finanční prémii a především zlatý prsten, který vítězům předá přímo olympijský šampion z Helsinek z roku 1952 Ján Zachara.

O šanci přišel v petržalské Engerau aréně Milan Ganoška, jenž ve váze do 75 kilogramů podlehl na body gruzínskému šampionovi Alekovi Gogoladzemu. „Soupeř měl pětadevadesát zápasů, projevily se jeho zkušenosti, Milan i tak předvedl dobrý výkon,“ uvedl brněnský trenér Jaromír Andert.

Na Slovensku nastoupili tři jeho svěřenci i do druhé ligy a juniorské ligy. Sára Kadlecová v kategorii do 57 kilogramů porazila domácí soupeřku na body. „Sára se překonala, udělala perfektní zápas. Byl to tvrdý boj a rozhodčí se zachovali spravedlivě,“ ocenil bývalý československý reprezentant Andert.

Zvítězil i Kamil Procházka ve váze do 69 kilogramů. „Šlo o bojovný zápas. Kamil zvýšil fyzický fond a úderovou frekvenci, kam se soupeř pohnul, šel po něm. Vysoko ho vybodoval,“ pochválil svého svěřence trenér.

To Erik Langr ve váze do 64 kilogramů nenastoupil. „Soupeř se ho bál, nechtěl do ringu,“ líčil Andert. Langra čeká vrchol sezony o víkendu, kdy v Prostějově zabojuje o medaili na mistrovství republiky kadetů.