Nový ročník seriálu začíná v pátek ve skotském Glasgow na velodromu Sira Chrise Hoye, jedné z největších postav historie tohoto sportu. „To je můj sportovní vzor, taky jezdil nejlepší výsledky na kole od sedmadvaceti," usmál se devětadvaceti­letý Bábek.

Se svými brněnskými parťáky Robinem Wagnerem a Davidem Sojkou vstoupí v pátek do kvalifikace týmového sprintu. V sobotu Bábka čeká keirin a v neděli zakončí Světový pohár sprint jednotlivců s dvojicí jeho týmových kolegů. „Věříme, že Tomáš zůstane na vlně z mistrovství Evropy," přál si reprezentační i brněnský trenér Petr Klimeš.

KELEMEN TRÉNUJE

Účastník olympijských her v Riu de Janeiro Pavel Kelemen už se vrátil k tréninku, ale závody do konce roku vynechá. „Netlačím na něj s návratem. Zažil těžké období vyjíždění kvalifikace do Ria, přípravu a olympiáda dopadla, jak dopadla. Potřebuje získat zpátky chuť a touhu zase závodit a vyhrávat. Je to v jeho režii, tato sezona pro něj není důležitá," uvedl Klimeš. Kelemen na hrách obsadil 17. místo ve sprintu a 21. v keirinu.

Z Glasgow se dráhaři přesunou do nizozemského Apeldoornu, kde Světový pohár pokračuje hned za týden. „Sezona se změnila oproti předchozímu vzoru, kdy byl každý měsíc světový pohár a vrcholila mistrovstvím světa začátkem března. Rozdíl je v tom, že tuto zimní sezonu jsou svěťáky po dvojicích vždy týden po sobě a mistrovství světa bude až v dubnu," sdělil český trenér.

Další dva díly seriálu budou až v únoru v kolumbijském Cali a Los Angeles. „Nám tím vznikne dva a půl měsíce dlouhá mezera mezi závody, která je daleko výhodnější pro trénování než každý měsíc jezdit jinde po celém světě. Sotva se závodník srovnal z časového posunu, zase se jelo jinam," pochválil změnu Klimeš.