Mladí hráči si u Brněnské přehrady zahrají nejen o mistrovské tituly, ale také o nominace na mezinárodní akce. „Na Sokolák přijedou perspektivní dvojice, které hrají kvalitní volejbal. Očekávám od mladých hráčů a hráček svižný a dravý beach,“ těšil se na víkendové boje v hlubokém písku ředitel turnaje Miloš Kosík.

V soutěži mužů patří k největším favoritům pražská dvojice David Lenc a Richard Mauler. Titul si z Brna hodlá odvést i pár z Ústí nad Labem Filip Habr a Milan Moník. „Chceme zvítězit, nic jiného nebereme. Stát se ale může cokoliv,“ říká odhodlaně Habr.

Bez šancí není ani brněnské duo Ondřej Kolder s Liborem Leikepem. „Věřím, že Brňané dosáhnou na dobré umístění. Sledoval jsem kluky v tréninku a dařilo se jim. Kromě těchto tří párů budou ostatní volejbalisté spíš sbírat zkušenosti,“ uvedla volejbalová legenda a pořadatel turnaje Zdeněk Václavík.

Mezi ženami mají největší ambice na celkový triumf Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou. Mistrovské plány spřádá také Laura Bonnerová se Štěpánkou Šťastnou. „Martina s Barborou jsou ostřílené hráčky. Uhrály už dobré výsledky i v seniorské kategorii. Platí tak za největší favoritky,“ doplnil Václavík.

V brněnském turnaji se objeví dvanáct mužských a třináct ženských párů. Start zápasů je v oba soutěžní dny naplánován na devátou hodinu ranní. Diváci mají do areálu vstup zdarma. „Hlavní soutěž se hraje systémem na dva dny pro šestnáct dvojic na dvě porážky. Turnaj pískají extraligový rozhodčí,“ uzavřel Kosík.