Na půlmaraton, desítku a pětku se dopředu přihlásilo okolo 720 jednotlivců, počet navyšují ještě štafety. „Sedmistovku účastníků bychom měli pokořit, s tím jsem bohatě spokojený,“ sdělil ředitel závodu Aleš Čtvrtníček.

Brněnské házenkáře (v modrém) čeká boj o pátou pozici.
Začíná boj o páté místo. KP se chce odvděčit fanouškům a zlepšit loňské umístění

Jubilejní ročník závodu se opět poběží kolem brněnského výstaviště, ale také uvnitř. Na aktéry půlmaratonu čekají čtyři okruhy, jeden v délce 5262 metrů.

Vzhledem ke stavbě víceúčelové haly se ovšem trasa změnila, protože není možné běžet Bauerovou ulicí, dostanou se běžci také do areálu výstaviště. „Všechno připravit je každý rok složitější, ale nějak jsme to vyřešili, hodně nám pomohly veletrhy. Aspoň část trasy jsme zachovali, jen místo Bauerové se poběží přes výstaviště,“ popsal Čtvrtníček.

V deset hodin dopoledne začínají dětské závody na velodromu, o hodinu později odtamtud vyrazí také aktéři půlmaratonu, desítky a pětky. Na stejném místě bude i cíl.

Všichni se mohou těšit na pamětní medaile, samozřejmě i na občerstvení u trati a v cíli. „Chceme hlavně udělat pro účastníky příjemný závod. Pro mě jsou vítězové všichni, kteří doběhnou,“ pronesl Čtvrtníček.

Brněnští basketbalisté (v bílém) zdolali Ústí nad Labem 81:79.
Basket odolal náporu a zdolal Ústí nad Labem. Na soupeře pro play-off musí čekat

Přihlásit se je možné ještě na místě půl hodiny před startem. Registrovaní běžci si mohou v pátek a v sobotu vyzvednout startovní sety v běžecké speciálce ACsport.cz v Gorkého ulici. Přímý přenos ze závodu nabídne server TVCom.cz.