Před dvěma lety přišel závod o tradiční dubnový termín kvůli rozmachující se pandemii koronaviru, účastníci na pozměněnou trať vyrazili až v srpnu. V minulém roce se vůbec neuskutečnil, vrací se až teď. „Nedokážeme tak vůbec odhadnout počet lidí, kteří poběží. Náš optimistický předpoklad je šest set startujících ve všech kategoriích. Potvrzených máme zhruba o padesát víc, ale tak deset procent lidí vždy nepřijde,“ uvedl ředitel závodu Aleš Čtvrtníček z pořádajícího spolku BehejBrno.com.

Start a cíl Craft Brněnského půlmaratonu, desítky i pětikilometrové distance bude stejně jako předloni na velodromu. Trať dlouhou 21,0975 kilometru rozdělili pořadatelé na čtyři okruhy. „Poběží se prakticky po stejné trase kolem výstaviště jako předloni, jen mírně jsme ji museli upravit, část se běží přímo na výstavišti,“ popsal Čtvrtníček.

Před pandemií koronaviru startoval Brněnský půlmaraton z náměstí Svobody, jenže tam se zatím nevrací. „Byli jsme upozorněni, že není možné zavřít Poříčí, takže bychom se z náměstí Svobody nedostali. Navíc bychom všechny náležitosti museli vyřizovat třeba už v říjnu, jenže tehdejší opatření bránila tomu, abychom vůbec někomu předali žádost,“ líčil ředitel.

Na startu přivítá legendárního triatlonistu Petra Vabrouška. Zájemci se mohou registrovat ještě v neděli před závodem, přihláška na půlmaraton stojí 750 korun.

Pořadatelé přichystali i doplňkové závody, Charitativní běh pro ranou péči a Běh pro radost, na nejmenší čekají Dětský minipůlmaraton a minidesítka. „Děti závodí jen na velodromu a budeme moc rádi, když jich přijde co nejvíc,“ pozval i nejmenší účastníky Čtvrtníček.