V pražské hale Folimanka vedli Brňané o dva body a z posledních tří soubojů jim scházel jediný. Jenže ho nezískali a do finále postoupilo po výhře 3:2 USK Praha. „Dva naši reprezentanti Ivan a Jiří Petrové prohráli se soupeři, na které měli, možná je svazovala přílišná odpovědnost. Byla to obrovská šance, je to velká škoda,“ litoval člen výkonného výboru brněnské klubu Jaroslav Švec.

Hvězdný Krpálek, který se pojedenácté v řadě stal judistou roku, zasáhl až do finále. Přestože svůj duel zvládl, v pražské bitvě jeho USK podlehlo 2:3 Vršovicím. Brňané pak v souboji o bronz podlehli Litoměřicím 1:4. „Boj o třetí místo byl rovněž vyrovnaný, bohužel jsme ve dvou zápasech zachybovali a stálo nás to cenný kov. Čtvrté místo je však v tvrdé konkurenci slušný výsledek,“ sdělil kapitán brněnského extraligového týmu Jiří Šána.

Útěchu pro Královo Pole znamená aspoň ocenění nejlepší judistický klub roku 2018. O vítězi rozhoduje počet mistrovských titulů napříč všemi kategoriemi a Brno o jeden předčilo USK Praha. „Obhájili jsme pozici z loňska. Klubů v republice je víc než sto, takže jde o výrazný úspěch a určitě nechceme vyklidit nejvyšší pozici ani příští rok,“ doplnil Švec, který trénuje dorostence i juniory.

Už za dva týdny 24. listopadu hostí hala ve Vodově ulici finále dorostenecké ligy, kde se SKKP Brno pokusí o pátý titul v řadě.