Největší zásluhu na výhře domácích 80:78 měl zkušený Pavel Beneš, který dal rovných třicet bodů.Po první čtvrtině by si na výhru domácího celku vsadil asi málokdo. Svěřenci trenéra Tomáše Hercika dali čtrnáct bodů, zatímco brněnský tým měl na svém kontě dvojnásobný počet. Poděbrady ale nesložily zbraně a začaly mocně dotahovat. Ostatní tři desetiminutovky vyhrály, a proto mohly nakonec slavit těsné vítězství.

A největší zásluhu na výhře domácího týmu měl velezkušený Pavel Beneš, který Brnu nasázel rovných třicet bodů. Tomu ještě sekundovali devatenáctibodový Páleník a také Castleberry, který dal sedmnáct bodů. Na straně hostí se střelecky dařilo hlavně Reinbergerovi, který dal pětadvacet bodů, ale to na Poděbrady nestačilo.

Benešova bilance byla obdivuhodná především při trojkových pokusech. Poděbradský borec střílel za tři body celkem devětkrát a jen jednou míč neproletěl obroučkou.

Na brněnském týmu bylo vidět po závěrečném klaksonu velké zklamání, neboť moravský tým po celý zápas vedl. Poděbrady sice zůstaly po tomto vítězství na předposlední příčce, ale bodově se dotáhly právě na Brno. Mužstva mají nyní shodně devětadvacet bodů.

Karma Poděbrady – Basketball Brno 80:78
Body: Beneš 30, Páleník 19, Castleberry 17, Stria 5, Horák 4, Vyoral 3, Thomas 2 – Reinberger 25, Meno 18, Černošek 16, Sedmák 15, Norwa 2, Gajdošík 1, Vrubl 1. Trojky: 26/8 – 22/10. Čtvrtiny: 14:28, 23:17, 20:17, 23:16. Střelba za 2 body: 37/19 – 36/17. TH: 25/18 – 17/14. Doskoky: 36:31. Fauly: 19:24. TCH: 28. domácí trenér. 5 chyb: 40. Reinberger Štěpán. Rozhodčí: Lukeš, Galajda, Lukeš. Diváci: 345 . Nejlepší hráč: Beneš Pavel (Poděbrady).