Příčiny dlouhého čekání na medaili vidí jedenatřicetiletý judista dvě. „Osm deset let zpátky jsme tak dobrý tým neměli. I když posledních pět roků už v mužstvu byli dobří závodníci, tak se nám stávalo, že se někdo zranil nebo někdo kvůli nějakým okolnostem vypadl. Letos se všechno dobře sešlo,“ povídá.

Brňané ve finálovém pavoukovi nejprve zdolali Ostravu, ale poté nestačili na Vršovice, které ve finále podlehly USK Praha. V souboji o bronz pak tým kolem Šány porazil 3:2 Olomouc.

Na zisku medaile se výrazně podepsaly polské akvizice Jihomoravanů Alexander Beta a Wiktor Mrowczinski, kteří všechny nedělní souboje vyhráli. „Letos jsme se s nimi domluvili poprvé. Podali naprosto špičkový výkon, navíc se skvěle stmelili s týmem a pro společný cíl se nadchli. Ve finále se zdálo, že medaili chtějí víc než ostatní,“ směje se Šána.

Extraligové finále se uskutečnilo v Praze, ani to však brněnským fanouškům nezabránilo, aby vytvořili strhující atmosféru. „Téměř okamžitě jsme zaplnili autobus, diváci byli super, skvěle fandili. I na Wiktorovi a Alexovi bylo vidět, že jsou úplně strhnutí atmosférou, jelikož se v pražské hale nejvíc fandilo brněnskému celku,“ usmívá se.

Díky třetímu místu v extralize si judisté Králova Pole zahrají na konci listopadu poprvé Evropskou ligu, která se uskuteční v německém Wuppertalu. „Konkurence bude ještě ostřejší. Pro nás je to velký úspěch, soutěže se zúčastníme vůbec jako jediný tým z České republiky. Na medailové pozice nemáme, ale pokud se dostaneme do první poloviny, bude to super,“ přemítá Šána.

Součástí finálového galavečeru bylo i vyhlášení ankety judista roku, kterou podle předpokladů ovládl olympijský vítěz Lukáš Krpálek. „Díky Lukášovi víc ví, píše, i moji kamarádi o tomto sportu najednou mají větší povědomí. Také v Brně registrujeme větší zájem o judo,“ líčí Šána.

Ten je navíc pyšný i na dorostence do osmnácti let, kteří o víkendu na mistrovství České republiky uzmuli hned pět titulů v pěti váhových kategoriích. „Před osmi lety jsme omladili trenérský kádr. Výsledky se projevují nyní, protože aktuálně jsou v dorosteneckých kategoriích děti, na nichž už koučové dlouho pracují,“ dodává brněnský rodák.