To se jim povedlo, po přesvědčivém výkonu porazili ve třetím kole nováčka z Náchodu 30:15 a vedou tabulku. „Upřímně proti nám stál slabší soupeř než minulý týden. Chtěli jsme si vyzkoušet určité věci, které jsme trénovali, a docela se nám to dařilo. Šlo hlavně o zabraňování asistencí a hledání lepších pozic v útoku,“ nastínil brněnský kouč Jakub Máša.

Vyrovnané byly pouze úvodní minuty, pak se projevila převaha domácího týmu. V jeho dresu zazářila sedmi koši Lenka Faltýnková, dalších sedm hráčů pak přidalo tři a víc zásahů. „Střelecky se nám dařilo, z toho mám radost. Chvilku po začátku jsme do toho šlápli a zápas pak byl mnohem klidnější než minulý týden,“ připomněl Máša vypjaté střetnutí s Prostějovem a prohru 15:20.

Náchod tak stále čeká na svou první historickou výhru v nejvyšší soutěži. „Brno má stabilní kádr a je vidět, že jsou jeho hráči opravdu sehraní. V tom třeba vidím rozdíl mezi nimi a Českými Budějovicemi, kde mají taky několik nových korfbalistů. Chvíli jsme se drželi, jenže pak jsme odpadli, nedařilo se střelecky. Nevíme, čím to je, v tréninku nám to jinak jde. Možná někdy až moc chceme. Snad přijde výhra už brzy,“ doufala náchodská opora Denisa Kolářová.

Brno, KK - SK Plhov Náchod 30:15

Poločas: 14:7. Rozhodčí: Martin Uherka, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Faltýnková Lenka 7, Zieglerová Eliška 4 - Rompotl Tomáš 5, Nováková Klárka 4.