V hostující sestavě se objevily zahraniční akvizice Stefan Okosanovič ze Srbska i Martin Weber z Argentiny a na servisu vyčníval zkušený nahrávač Ondřej Boula. „Ve Zlíně se nám vždy hraje velmi těžko, ale tentokrát jsme byli dobře připravení a lepší ve všech činnostech,“ pochvaloval si povedený úvod Marek.

Zlín i vzhledem ke změnám na pozici libera a nahrávače pozvolna hledá svou tvář. „Rezervy byly znát, vše si nesedne ze dne na den. I nahrávač byl nervóznější než obvykle, u nového libera jsem neviděl nadstavbu na přihrávce, přidat musíme ještě v obraně. Z porážky neděláme tragédii, řada soupeřů nebude tak kvalitně podávat. Každopádně na sobě musíme dál pracovat,“ nabádal zlínský kouč Roman Macek.

Martin Weber.
Volejbalistům pomůže argentinský milovník River Plate a Messiho

Brňané po vítězném vstupu do sezony odehrají i druhý duel venku, v sobotu se představí v Českých Budějovicích. První domácí střetnutí je čeká až příští sobotu, kdy hostí Odolenu Vodu. Nově už však v hale ve Vodově ulici, kam se klub stěhuje z arény v Kounicově ulici. „Jde o realizaci myšlenky, kterou jsme zvažovali již před zahájením loňské sezony. Definitivní rozhodnutí nebylo jednoduché, tradice a kouzlo naší Kouničky jsou nezpochybnitelné. Přesto jsme přesvědčení o správnosti našeho rozhodnutí a věříme, že nás nová domácí hala posune o volejbalový kus dál,“ vysvětlil klub v prohlášení.

Výsledky 1. kola: Fatra Zlín – Volejbal Brno 0:3 (-20, -17, -24), Liberec – ČZU Praha 3:0, Kladno – Ústí n. Labem 3:0, Karlovarsko – Odolena Voda 3:0, Ostrava – Benátky n. Jizerou 3:0, duel Příbram – Č. Budějovice se hraje ve středu