Žhavé počasí, rozpálený písek i dramatické souboje elitních plážových volejbalistů. To vše nabídl první den brněnského turnaje, který hostí areál na Sokolském koupališti.

Z kvalifikace postoupily v mužské i ženské kategorii čtyři páry, které doplnily dvanáct již předem nasazených dvojic v základních skupinách. Parádní jízdu předvedly především Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou. Ty k postupu do hlavní fáze potřebovaly dvě výhry, poradily si ale jak se španělským, tak i se švýcarským párem a míří do hlavní soutěže. „Máme obrovskou radost. Čekají nás zápasy s hráčkami té nejvyšší úrovně, což je skvělé,“ radovala se Neuschaeferová.

Domácí hráčky nejprve dopoledne zdolaly Švýcarky Schneggovou a Flückigerovou 2:0 na sety, stejným poměrem si následně poradily se španělským párem Florianová a Munarová. „Bylo hrozné horko, ale dokázaly jsme zůstat koncentrované a držet se taktiky a toho, co jsme si řekly před zápasy. Díky tomu se nám podařilo vyhrát a postoupit dál i přes tak dobré týmy,“ líčila Svozilová.

Úspěšně zakončily kvalifikační den i Valerie Dvorníková s Annou Pospíšilovou, jenž se do základních skupin probojovaly přes finské duo Metsäkoivuová a Pirttimäkiová, které zdolaly 2:1 na sety. „Jsme strašně šťastné, že jsme kvaldu zvládly, protože to nebylo vůbec jednoduché. Věděly jsme, že postup nám může zhatit jediné zaváhání,“ hodnotila Pospíšilová.

Češky sice ovládly první set, koncovka druhé sady jim ale utekla, a proto o postupu musely rozhodnout až v tiebreaku. „S výsledkem jsme moc spokojené. Jsme hrozně rády, že si zahrajeme před domácím publikem i další zápasy,“ podotkla Dvorníková.

Ostatní tuzemské páry už na vytoužený postup do hlavní fáze nedosáhly. Pátečních základních skupin se tak zúčastní šest ženských českých dvojic a čtyři domácí mužská dua. Program startuje už v půl deváté ráno, do hry už vstoupí i největší esa celého turnaje.

Brno Beach Pro
Kvalifikace - 1. kolo
Lenc, Oliva - volný postup
Dvorníková, Pospíšilová - volný postup
Cebáková, Širůčková - Van Gunstová, Hildrethová (USA) 0:2
Neuschaeferová, Svozilová - Schneggová, Flückigerová (Švý.) 2:0
Malík, Přibyl - Weber, Hilbert (Luc.) 1:2
Alfieri, Krumins (Itá.) - Poledník, Němec 2:0

Kvalifikace - 2. kolo
Dvorníková, Pospíšilová - Metsäkoivuová, Pirttimäkiová (Fin.) 2:1
Neuschaeferová, Svozilová - Florianová, Munarová (Špa.) 2:0
Lenc, Oliva - Köstler, Köstler (Rak.) 0:2