Už loni se turnaj Brno Beach Pro na Sokolském koupališti vyvedl a letošní ročník, který se uskuteční 22.-25. srpna, slibuje ještě lepší podívanou. „Chceme v Brně hráčům i divákům naservírovat ten nejlepší turnaj kategorie Futures v Evropě,“ předeslal místopředseda Českého volejbalového svazu Martin Gerža.

Hlavní tahák je jasný – na jih Moravy tentokrát zamíří i Perušič se Schweinerem, kteří loni na podzim senzačně ovládli mistrovství světa. „Českým fanouškům bychom se naší účastí chtěli odvděčit za to, jak nás dlouhé roky ženou dopředu a dodávají nám energii. Turnaj na Sokoláku si hodláme naplno užít s beachvolejbalovými fandy, rodinami a kamarády,“ popsal Perušič.

I ženská kategorie láká na účast českých jedniček, Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou se do Brna vrátí s cílem obhájit zlato z loňského ročníku.

Brněnský turnaj sice zůstává na úrovni Futures, hráčským obsazením se však opět mírně přiblíží ostravskému podniku, který vyvrcholil v neděli. Ten spadá do nejvyšší kategorie Elite 16. „Minulý týden jsme v Ostravě opět naplno pocítili podporu českých fanoušků, i když naše výkony nebyly stoprocentní. Před námi je teď největší vrchol, kterým je samozřejmě pařížská olympiáda. V polovině srpna odehrajeme mistrovství Evropy a z něj se chceme přesunout rovnou do Brna,“ nastínil Perušič.

Na Sokolském koupališti se dále představí například i Jiří Sedlák s Jakubem Šépkou, kteří stejně jako Perušič se Schweinerem vypadli na ostravském podniku v osmifinále.

Turnaj Brno Beach Pro odstartuje ve čtvrtek 22. srpna, o vítězích bude jasno v neděli 25. srpna. První den nabídne kvalifikační boje, ze kterých v obou kategoriích čtyři týmy postoupí do základní části. V ní už má jistou účast dvanáct přímo nasazených párů.