Brněnští fanoušci se tak mohou těšit na svátek plážového volejbalu, který odstartuje ve čtvrtek kvalifikací, následně se budou hrát zápasy základních skupin. Turnaj vyvrcholí boji o medaile ve vyřazovacích bojích. „Po našem vesnickém kurtu, který mám u domu, a domácím areálu na Pankráci je areál Sokolského koupaliště rozhodně můj nejoblíbenější. Atmosféra desetiletí turnajů, hráčů a dobré nálady na vás prostě dýchne. Jsem ráda, že si budu moct užít takovou akci,“ těší se Štochlová.

Ta má na jih Moravy skvělé vzpomínky, před dvěma lety totiž s Martinou Williams vybojovaly v areálu brněnského koupaliště Riviéra stříbrné medaile z turnaje Brno Beach Open. „Brněnský turnaj byl velice příjemným zážitkem, zisk stříbrných medailí byl jen takovou sladkou tečkou. Ráda vzpomínám především na vítězné semifinále proti Němkám, kdy bylo hezké počasí a fanoušci byli dost slyšet. Takzvaně nás dohnali k výhře,“ vzpomíná čtyřiadvacetiletá sportovkyně.

Tentokrát Štochlová zamíří do Brna s jinou parťačkou i v odlišné roli. V páru s Hermannovou totiž jsou nejvýše nasazeným duem a patří tak mezi největší favoritky. „Lhala bych, kdybych řekla, že favoritkami nejsme. Je ale třeba zdůraznit, že nejsme jediný tým, který má šanci vyhrát. Například domácí sokolský pár Dunárová a Resová skončil minulý týden na evropském mistrovství devátý, v turnaji bude i Sluková Nausch. Náš cíl je vyhrát medaili a ideálně s co nejkrásnější barvou,“ vysnila si Štochlová.

Českým jedničkám se dařilo v červenci na kanadském turnaji úrovně Challenge, na prestižním podniku vybojovaly bronzové medaile.

Na nedávném mistrovství Evropy ve Vídni však Hermannová se Štochlovou nedokázaly navázat na dobrou formu a po vypadnutí v prvním kole play-off skončily na děleném sedmnáctém místě. „Mrzí nás, že se nám ve Vídni nezadařilo, ale víme, že jsme bojovaly a nechaly na kurtu všechno. Bohužel k nám los nebyl přívětivý, zrovna na nás vyšly týmy, proti kterým se nám nehraje úplně snadno. Musíme trpělivě pracovat a další šance na úspěch zase přijdou,“ tuší česká reprezentantka.

Do nominace pro hlavní soutěž jsou už dopředu zařazeny čtyři české mužské i ženské páry. Další dvě dvojice pak o účast v základních skupinách zabojují v kvalifikaci.

Fanoušci se mohou těšit i na kvalitní zahraniční týmy, které se v Brně představí. Zároveň mohou všichni doufat, že turnaj bude provázet lepší počasí, než jaké panovalo na akci před dvěma lety. „Počasí mi při hře zase tak nevadí, byla to tehdy ale škoda, protože kvůli dešti nemohlo dorazit moc diváků, takže na kurtech byla po celý turnaj trochu komornější atmosféra. Letos ale na Sokoláku očekávám mnohem početnější publikum, protože tam to každý miluje,“ dodává Štochlová.