Stejným výsledkem zvládli i první utkání kvalifikačního kola s Ribolou Kaštelou, doma pak chorvatského mistra zdolali 3:1. „Do odvety půjdeme s pokorou, protože jsme si v minulém kole ověřili doma s Kaštelou, že je potřeba jít do každého utkání poháru s maximální koncentrací. Hrajeme proti mistrovským týmům, které vyhrávat umí,“ varoval brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Ilustrační foto.
Dny sportovišť města Brna doprovází i mistrovství v jízdě na toboganu

Na Ukrajinu se Brňané vydali včera, sebevědomí jim zvyšuje i série pěti tříbodových vítězství v domácí extralize. Obavy panují jen ze začátku utkání, kde měl ukrajinský mistr v úvodním duelu navrch. „Doma nás soupeř ničím nepřekvapil, takže naše taktika zůstane nejspíš stejná. Promyslíme, jak vstoupíme do zápasu. Už máme v hlavě, jak budeme distribuovat nahrávky a tím chceme Charkov překvapit, aby to neměl tak jednoduché,“ sdělil Marek.

Brňané nepříznivý vývoj v prvním setu, kde doma prohrávali až o šest bodů, zlomili až podáním. „Na servisu bude záležet i teď, na Ukrajině chceme podávat stejně jako proti Charkovu doma, protože jsme viděli, že oni pak mají trochu problémy s přihrávkou. Doufám, že touto činností začneme a od toho se to bude dobře odvíjet i dál,“ dodal brněnský trenér.

V případě úspěchu čeká na Brno patrně italská Ravenna, která porazila v prvním zápase dánský celek Gentofte Volley 3:0 a má k postupu blíž. Odveta je na programu až ve čtvrtek.

Brněnští Buldoci při zápase se Znojmem. Na snímku Bauer a v bílém Krejčíř (Znojmo).
Snad si ve vánoční pauze srovnáme hlavu, doufá obránce Buldoků Bauer