Postupem času ukořistil devět mistrovských titulů a stal se symbolem motocyklových závodů a miláček fanoušků. Ve svých čtyřiceti Doktor stále závodí, postupně ovšem v MotoGP vyklízí pozice a právě v Brně se chce vymanit z marastu posledních měsíců.

„Je to už hodně dlouho, ale pořád si na svou první výhru vzpomínám. Žádný jezdec nezapomene na moment, kdy vyhrál poprvé. Brno je pro mě speciální místo i proto, že jsem si tu rok potom zajistil svůj premiérový titul kariéry. Je tu perfektní trať, kterou mají všichni jezdci rádi, protože je dost široká a rychlá,“ vychválil Masarykův okruh Rossi.

V tomto ročníku se italský fenomén trápí. Aktuálně mu patří až šestá pozice v klasifikaci. Z posledních čtyř závodů tři nedokončil a získal jen osm bodů, měsíční přestávku využil ke zlepšení nálady.

„Přestávka je dobrá příležitost, jak dobýt baterky a nabrat správnou energii pro druhou polovinu sezony. Poslední závody byly obtížné. Čekali jsme kvalitnější výkony. Potřebujeme pracovat lépe a najít cestu, jak vytěžit z motorky maximum. Viňales a Quartararo (stejně jako Rossi jezdící na Yamaze, pozn.red.) dokázali, že náš stroj je konkurenceschopný,“ prohlásil pilot s ikonickým číslem 46.

V Brně má předpoklady ke zlepšení i proto, že je s Maxem Biaggim se sedmi triumfy nejúspěšnější pilot na Masarykově okruhu.