Brněnský výběr si zajistil titul už před týdnem, když na domácím hřišti porazil 3:0 Pardubice. Do Příbrami už míří především pro pohár, který hráči převezmou po utkání. „Všichni se moc těšíme, chceme si nejenom utkání, ale i celý zájezd co nejvíc užít. Pohodové střetnutí ale neočekávám, Příbram se na jaře výrazně zlepšila a jistě chce získat skalp mistra ligy,“ uvědomuje si brněnský kouč Zdeněk Táborský.

Příbrami patří v tabulce poslední místo, v domácí rozlučce však nechce působit ve vedlejší roli. „Myslím, že se těšíme všichni. Je to poslední zápas sezony, čeká nás mistr a věřím, že kluci chtějí ukázat, že malý fotbal hrát umí. I když se nám výsledkově tolik nedařilo, chceme Brno rozhodně na hřišti potrápit,“ slibuje vedoucí příbramského výběru Lukáš Trnka.

Brněnský kouč veze do středu Čech téměř kompletní sestavu, která se podílela na zisku mistrovského titulu. Pouze pracovní povinnosti nepustí na cestu Davida Macka a do hry nezasáhne ani zraněný brankář Marek Gruber. „Jedou všichni plejeři, kteří v jarních odvetách tvořili kostru mužstva. Každý měl zájem se zúčastnit, takže se na hřišti objeví i všichni brněnští reprezentanti s výjimkou již zmíněného Marka Grubera, který ale do Příbrami samozřejmě také cestuje a bude součást realizačního týmu. Myslím si, že když mu přidělím funkci kustoda, potěším tím celé mužstvo,“ usmívá se Táborský.

Příbram se před dvěma týdny po osmi měsících dočkala vítězství v soutěži, když zvítězila 5:4 v Pardubicích. Na tento výkon chce proti favoritovi navázat. „Musíme hrát podobně, ze zajištěné obrany, na rychlé brejky, trpělivě kombinovat a pomáhat si s brankářem. Brno má rozhodně velmi kvalitní tým a nebude to nic lehkého. Máme v mužstvu spoustu dobrých fotbalistů a zápas od zápasu si na sebe kluci víc zvykají. Musíme hrát koncentrovaně a zodpovědně,“ nabádá Trnka.

Jenže předchozí domácí utkání Příbram nezvládla, když podlehla Mostu 2:4. „Na hřišti jsme moc nemluvili a hosté nás pohybem i změnou pozic překvapovali. Vytvářeli si tím dobré šance, které několikrát skončily na tyči. Komunikaci musíme určitě zlepšit. Také jejich hra s brankářem byla pro nás velmi těžká, ale musíme s tím počítat, získat míč a potrestat soupeře, aby si nemohl tolik dovolit hrát s brankářem venku,“ má jasno příbramský vedoucí.

Přestože si Brňané hned po utkání užijí dekorování mistry republiky, na oslavě se podle slov kouče ještě nevidí. „Oddělil bych vlastní utkání a následné vyhlášení mistrů ligy. K zápasu přistoupíme zodpovědně a s pokorou, rozhodně nechceme prohrát poslední utkání, které je navíc televizní. Je nám jasné, že se musíme vyrovnat s velmi tvrdou hrou soupeře a s malým hřištěm. Tentokrát však nebudeme tak důsledně hrát s počtem deseti fotbalistů v poli. Chci, aby si všichni nominovaní hráči alespoň část utkání zahráli,“ podotýká brněnský stratég.

Právě jeho i většina hráčů označuje za strůjce vzedmutí výběru z loňské páté pozice až k první příčce. „Dostali jsme titul do Brna, takže se těšíme nejenom na poslední utkání, ale také na následné červnové oslavy,“ dodává Táborský.

Ani Příbram nepočítá, že Jihomoravané utkání podcení při vidině mistrovských oslav. Podzimní vzájemný duel navíc Brno ovládlo jasně 7:1. „Nemyslím si, že to pro nás bude nějaká výhoda. Brno sice slaví titul, může si dovolit zkoušet například nové kluky, ale na druhou stranu je to televizní utkání, poslední zápas a určitě ho nechce prohrát. Takže neočekáváme, že Brno něco podcení a získáme výhodu. Naopak hosté mohou hrát v klidu,“ uvažuje Trnka.

Předpokládaná sestava Příbrami:

Marek Branžovský – Václav Venta, Josef Šperer, Petr Mezera (všichni FC Rychlý Válec), Aleš Bábíček, Jan Mezera, Jakub Tošovský (všichni Dirtecho Sharks), David Sandr, Michal Dražan (oba Knockout Team), Michal Pinc, Lukáš Rom (oba Dream Team)

Předpokládaná sestava Brna:

Dominik Kunický (Gioia Brno), Jan Herink (Nedeka Brno) – Patrik Levčík, Čeněk Cenek, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš, Jakub Šenk (všichni Gioia Brno), Bohumír Doubravský, Tomáš Mica (oba RKM Tripoli Brno), Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš (oba BKMK Werbedesign), Michael Kršák (Leram), Vlastimil Ryšavý (Cordoba 06), Tadeáš Zezula (Sport Centrum Srbská), Tomáš Selinger (Šenk okna Raiders/Sport Centrum Srbská)