Brněnský výběr uzavřel dvěma prohrami podzim a jaro začal další ostudnou porážkou 3:7 v Jihlavě, po níž už došla trenéru Jakubovi Prokešovi trpělivost. „Ta prohra mě hodně rozzlobila. Hlavně mě zaráží lhostejnost některých hráčů a jejich bezkrevnost. Vůbec si neuvědomují, že hrají za celé jméno Brněnského svazu malé kopané, všechny lidi, co pro tento sport něco dělají," hřímal brněnský kouč.

S některými fotbalisty tak už po mdlých výkonech ve výběru nepočítá. „Jak se říká, třikrát a dost. A je mi úplně jedno, jestli je to hráč reprezentace, nebo Gioii," zdůraznil Prokeš, který zároveň vede v nejvyšší brněnské soutěži tým Gioia.

Jenže i Příbram má co napravovat, do jara vstoupila dvěma prohrami – 1:6 v Mostě a 3:4 po penaltách v Pardubicích. „Dvě utkání bez vítězství se na nás určitě negativně podepsala. Všechno jsme si vyříkali a připravujeme se na Brno, se kterým chceme konečně na jaře naplno bodovat. I když si uvědomujeme, že to bude hodně těžké," uvedl příbramský kouč Marek Branžovský.

Výrazné zásahy do sestavy ani po nepovedeném vstupu do jara nechystá. „Uděláme maximálně dvě nebo tři změny, které spíš vyvolala zranění nebo pracovní povinnosti. Hodláme ještě dát šanci dvěma mladíkům, aby sbírali zkušenosti a seznámili se s nejvyšší soutěží," podotkl Branžovský.

Tvůrce příbramského výběru se také poučil z podzimní vzájemné bitvy, kterou jeho tým v Brně nezvládl a podlehl 3:8. „Před televizními kamerami jsme v Brně hráli hodně zakřiknutě a pamatuji si, že dle komentátora Petra Švancary jsme přijeli se starou gardou. Tak jsme tým na odvetu trošku omladili," pousmál se středočeský trenér.

Brno tehdy na domácím trávníku ovládlo už poločas 5:0. „Na soupeře jsme nastoupili a rychle jsme vedli. Byl to jeden z našich nejlepších výkonů," vybavil si Prokeš. „Soupeř je zkušený a doma silnější než venku. Potřebujeme kvalitní výkon založený na defenzivě, kdy jeden bude bojovat za druhého," nabádal brněnský kouč před cestou do Příbrami.

Středočeši se v tabulce nacházejí na páté příčce bod před Brnem, ale odehráli o zápas víc. „Brno má skvělý tým, který je sehraný a po taktické stránce dobře připravený. Takže nás nečeká nic jednoduchého," tušil Branžovský.

Předpokládaná sestava Příbrami:

Milan Vančát (Union Brdy) – Michal Dražan (Knockout 83 team), Michal Macek, Tomáš Macek, Ondřej Drašnar (Union Brdy) Jakub Tošovský, Filip Kaňa, Aleš Bábíček (Dirtecho Sharks), Lukáš Rom (Dream Team), Petr Mezera (FC Rychlý Válec), Martin Hanáček (Brdský Krávové)

Předpokládaná sestava Brna

Marek Gruber (RKM Tripoli Brno) – Michael Kršák (Leram), David Cupák (RKM Tripoli Brno), Milan Němeček (Vyšší princip), Tomas Pospiš (Restaurace Starobrno), Patrik Levčík, Jakub Šenk, Tomáš Prokeš, David Macko, Čeněk Cenek, Milan Klimeš (všichni Gioia Brno)