Brňané si před druhým Blanenskem drží pětibodový náskok, třetí Praha má ještě o bod méně, ale kolo dohrává až v neděli s Příbramí. „Máme dobře rozjetou sezonu a samozřejmě chceme titul. Následující náš zápas v Praze proto hodně ukáže, jestli se nám podaří uhájit až do konce vedení v tabulce. Věřím, že jo, protože na to máme,“ pravil brněnský gólman Marek Gruber.

Jeho protějšek v olomoucké bráně Jaroslav Běhalík se také oháněl, ale prohře nezbránil. Hanákům patří čtvrtá pozice dva body za Blanenskem. „Snad mi to kluci schválí, když řeknu, že v situaci, ve které se teď nacházíme, chceme být po konci soutěže na bedně, protože v našich silách to určitě je. I když máme před sebou velmi těžká utkání podobná tomu s Brnem,“ povídal Běhalík.

Hosté do zápasu lépe vstoupili, když už ve čtvrté minutě otevřel skóre Patrik Levčík, za čtvrthodinu srovnal Pavel Kryl I. Do přestávky ještě vrátil Brnu vedení Tomáš Pospiš. „Zápas byl velmi těžký. Věděli jsme o kvalitě brněnského kádru, která se taky potvrdila. Hosté měli výborný pohyb a práci s míčem, to vše v rychlosti. Je vidět, že kluci spolu hrávají několikrát týdně a jsou na sebe zvyklí. Z pozice brankáře šlo o těžký zápas, protože střely na vás létají téměř odkudkoli a mají kvalitu,“ popsal olomoucký gólman.

Minutu po pauze srovnal skóre jeho spoluhráč Lukáš Pagáč, ale čtvrt hodiny před koncem rozhodl o exportu tří bodů na jih Moravy Tomáš Selinger. „Hráli jsme dobře, po vyrovnání se ještě víc přidalo a byla to jízda, navíc jsme dali asi pět tyček. Na konci už jsme se ubránili,“ přiblížil reprezentační brankář Gruber, který se na jaře objevil mezi tyčemi superligového výběru poprvé. „Nechytal jsem, protože jsem byl asi pět týdnů nemocný,“ líčil.

Hanáci už odpověď nenašli a poprvé na jaře nemají ani bod. „Celkově musím říct, že to byl kvalitní zápas z obou stran. Rozhodla jednoznačně právě sehranost brněnského týmu a proměňování šancí. Pro nás to byl zatím nejtěžší zápas v soutěži. Pomýšleli jsme na body, škoda,“ litoval Běhalík.

Jeho tým se na jaře potýká s řadou absencí, zranění nepustí do hry reprezentanty do 21 let Josefa Tošenovského nebo Davida Lošťáka, kvůli pracovním a fotbalovým povinnostem skončil dosavadní kapitán David Kobylík. „Pořád jsme nováčci a každým zápasem sbíráme zkušenosti. David Kobylik je velká persona fotbalu, nejen našeho výběru. Uvidíme, jak to s ním bude vypadat pro další ročník. Zranění hráči samozřejmě taky chybí, ale v záloze čekají na svoji šanci další kvalitní snajpři,“ dodal olomoucký brankář.

Olomouc – Brno 2:3 (1:2)

Branky: 18. Kryl I, 31. Pagáč – 4. Levčík, 20. Pospiš, 44. Selinger

Rozhodčí: Vafka - Stria

ŽK: Vančura: (Olomouc)

Olomouc: Jaroslav Běhalík - Ivo Lošťák, Petr Kobylík, Pavel Kryl I, Pavel Kryl II, Jakub Krejčí, Antonín Čech, Lukáš Pagáč, David Škoda, Martin Vančura

Brno: Marek Gruber (Jan Herink) – Čeněk Cenek, Jakub Dobšíček, Patrik Levčík, David Macko, Bohumír Doubravský, Tomáš Mica, Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš, Michael Kršák, Tomáš Selinger, Tadeáš Zezula