Za hlavní hvězdu pořadatelé označili mistryni Evropy ve víceboji a světovou šampionku s kužely a míčem Margaritu Mamunovou z Ruska. „Na startu se sejde opět velmi kvalitní konkurence. Z absolutní světové elity bude chybět pouze mistryně světa ve víceboji Jana Kudrjavcevová, která v závěru sezony odpočívá," zvala návštěvníky trenérka českých moderních gymnastek Zdena Schinzelová.

K favoritkám patří i další Ruska Darja Svatkovská a bronzová medailistka z letošního mistrovství světa ve víceboji Běloruska Melitina Stanjutová. Kromě nich se v hlavním závodě představí dalších čtrnáct gymnastek, celkem z deseti zemí.

Domácí prapor ponese mistryně republiky Monika Míčková, dále pak Nataly Hamříková a Anna Šebková. „Chci zopakovat loňské umístění a probojovat se bez divoké karty do finále. I když se mi na mistrovství světa nedařilo podle představ, tak mám za sebou nejlepší sezonu. Cítím vzrůstající výkonnost," řekla Míčková.

Program:pátek 15.00–17.00
Tart Cup – juniorky

sobota 14.00–17.45
Kvalifikace Grand Prix – seniorky

neděle 13.00–14.00
Finále Tart Cup – juniorky

neděle 15.00–16.45
Finále Grand Prix – seniorky

neděle od 17.10
galashow – 60 let
české moderní gymnastiky

To Hamříková velkou část sezony promarodila s poraněnou šlachou na noze. Stihla pouze dva závody v Moskvě a ve francouzském Thiais.

Seriál Grand Prix má letos pět dílů, po Brně už je na programu jen finále v Berlíně. „Příští rok přibudou mezi pořadatele ještě španělská Marbella a Innsbruck. Nám zůstane opět podzimní termín," řekla předsedkyně Českého svazu moderní gymnastiky Blanka Mlejnková.

Součástí bude i sobotní slavnostní večer k šedesátému výročí založení české moderní gymnastiky, na kterém se sejdou bývalé reprezentantky . Program doplní také mezinárodní Tart Cup juniorek, který začne v pátek od tří hodin odpoledne.