Jeho svěřenci si do pátého duelu série přenesli euforii ze dvou domácích výher, ale ani slibné náskoky jim nestačily k ziskům setů. V první sadě vedli Brňané 19:15, ve druhé 11:5. Liberec však pokaždé stav otočil a získal vedení 2:0 na sety. „Ukazuje to sílu a morálku družstva, které se v těžkých chvílích nesložilo a bojovalo. Pomohla nám střídačka a díky širokému kádru jsme utkání zvládli," pochvaloval si liberecký trenér Michal Nekola.

Zejména sedmibodová šňůra domácích ve druhém setu hosty po slibném startu mrzela. „Nevím, proč jsme zaražení. Hrajeme dobře, pak uděláme dvě tři chyby a máme hlavy dole. Děláme chyby, které se na finále nesluší," zlobil se brněnský kapitán Michal Hrazdira.

Hostům se podařilo urvat pouze třetí set, kde víc tlačili servisem a vynutili si pokračování. Nervózní čtvrtá sada vyšla v koncovce lépe Liberci, který si vedení nenechal sebrat a proměnil hned první mečbol, kdy hostující opora Sergej Andrianov smečoval do autu. „Nedotáhli jsme první a druhý set, to utkání rozhodlo. Domácím vyšlo střídání, my jim pomohli nepřesnostmi a Dukla nás potrestala," neskrýval Marek.

Závěr výtečně vyšel domácímu liberu Václavu Kopáčkovi, který podržel Duklu několika skvělými zákroky v poli. „Někdy se celý set nedostanu k míči, jindy se povede taková série. Do Brna teď musíme jet s pokorou a bojovat o každý balon," upozorňoval Kopáček na předchozí dva nevydařené duely na jihu Moravy.

Středeční duel v DRFG Areně startuje v šest hodin večer.

Dukla Liberec 3
Volejbal Brno 1

Sety: 23, 22, –22, 19

Rozhodčí: Hudík, Činátl

Čas: 115 min

Diváci: 1470

Stav finálové série: 3:2.

Sestavy a body:

Liberec: Leikep 4, Patucha 2, T. Kriško 13, Staněk 7, Janouch 1, Správka 12, libero Kopáček – Vencovský 15, Zajíček 8, Galabov 1. Trenér: Nekola.

Brno: Andrianov 17, Muroň 3, Smrčina 5, Haník 2, Hrazdira 13, Pražák 12, libero Castello – Goodell, Zmrhal 2, Sucharev 9, Licek. Trenér: Marek.