Pro Brňany vítězný mač naopak znamenal prolomení série čtyř proher.

„Mé pocity snad ani nedokážu popsat,“ neskrýval bezprostředně po zápase radost z překvapivého vítězství 74:69 brněnský kouč Zdeněk Hummel.

„Musím především moc poděkoval všem hráčům, kteří dnes dřeli jako hovada. Dvakrát stáhli velký náskok soupeře a v komplikované situaci, která teď v klubu panuje, opět dokázali, že se mohou měřit opravdu s každým,“ radoval se brněnský lodivod.

Prostějovští přitom vyhráli první čtvrtinu přesvědčivě 24:13 a zdálo se, že si pohodlně dojdou pro patnáctou letošní výhru.

Jejich náskok však dokázali domácí v polovině druhé části stánout, chvíli dokonce o bod vedli.

Jenže pak se Prostějov, který po celý zápas mohutně povzbuzovalo několik desítek jeho fanoušků, opět vzchopil a díky čtrnáctibodové sérii v závěru poločasu šel do kabin v o poznání lepší náladě opět on.

„Za to jsem na hráče v poločase pořádně zvýšil hlas,“ přiznal Hummel.

Pomohlo to. Jeho svěřenci nasázeli ve třetí čtvrtině devětadvacet bodů a poprvé si vybojovali více jak pětibodový náskok.

„Nejdůležitější bylo to, že jsme to nezabalili. Všichni makali do poslední chvíle a na soupeři bylo znát, že je čím dál víc nervózní,“ pochvaloval si Hummel.

V dramatickém závěru mělo pak více štěstí Brno. „Na rozdíl od minulých zápasů se nám docela dařily šestky a to nakonec rozhodlo,“ pravil autor sedmnácti bodů Jakub Skála.

Po závěrečné siréně propadli domácí v euforii. „Je to paráda. „Určitě si dáme společně pivko. Možná dvě,“ smál se Skála.