Nakonec ale z domácí haly odcházelo poraženo 30:16. Slezané ztratili úvodní vedení až ve 20. minutě a do poločasu vládlo Brno. Do kabin šlo s výsledkem 17:15. Touha Karviné po bodech se znovu objevila až pět minut po přestávce. Skóre systematicky narůstalo na straně hostujícího celku. Domácí si dobře rozehrané utkání zkomplikovali několika hrubkami a do poslední desetiminutovky utkání už kráčeli se sedmibrankovou ztrátou.

Karvinští dokázali rychlými útoky trestat chyby domácích a šestibrankové manko už hráči Králova Pole do konce utkání nesmazali. Příští sobotu v pět hodin odpoledne se představí proti poslední Třeboni. Rybníkáři o víkendu darovali body Kopřivnici, která odsunula Brno zpět na předposlední pozici tabulky.

Brno – Karviná 30:36 (17:15)

Nejlepší střelci Brna: Hubáček 9/2, Kudla 7, Koubek 3/3, Pasek 3

Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 7, Kružík 6, Sliwka 5, Chudoba 5/1, Požárek 5

Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/1, vyloučení: 6 – 5, rozhodčí: Bečička, Horák, diváků: 140