Třemi brankami se na triumfu podílel domácí útočník Milan Klimeš. „Určitě spokojenost na začátek sezony. Dobrý start, všichni se chytli, makali naplno, tři góly už je takový bonus. Je jedno, kdo je dá, hlavně že jsme se chytli takhle suprově,“ povídal skromně autor hattricku.

Příbram dorazila na utkání jen v osmi lidech a nadupané brněnské sestavě s čerstvými evropskými šampiony z Ukrajiny Patrikem Levčíkem a Davidem Preslem nemohla čelit. „Jsem k nám hodně kritický. Točíme se v okruhu deseti, dvanácti lidí, který je poslední dva, tři roky totožný. Kvalita je stejná, zatímco Superliga se pořád zlepšuje, nemáme nové hráče a sejdeme se v sedmi lidech. V Příbrami šel malý fotbal strašně dolů, přitom v jednu dobu u nás byl celorepublikové gró. Dostali jsme se z pěti fungujících lig sotva na dvě, což je strašné. Jsme takoví poslední mohykáni, co jezdíme, a nejen že nám přibývá věk, ale momentálně nejsou další nástupci, kteří mají chuť se obětovat a absolvovat tyhle dlouhé cesty. Druhá věc je, že fotbal už se tak zkazil, že když klukům nějakým způsobem nezacinkáte, tak proč by někam jeli?“ posteskl si příbramský kapitán Jakub Tošovský.

Hosté už po pěti minutách prohrávali o dvě branky, když se trefili Čeněk Cenek s Michalem Mezníkem. „Bohužel si řekneme taktiku před zápasem, začneme a první gól si dáme sami po hrubé chybě. Při druhém nás s prominutím zařízl rozhodčí, balon nebyl vůbec za čárou. Mám strach, jaký bude mít efekt, že místo dvou hlavních rozhodčích bude jeden z daného okresu. Nevěřím, že budou mít takovou kvalitu. Nám se potvrdilo, ale tohle nám neprohrálo zápas, pro nás je složité otáčet duel z 0:2 ještě s Brnem,“ uznal kapitán středočeského výběru.

Na snímku Pivarník.
Zůstat bylo špatné rozhodnutí, říká po konci ve Zbrojovce kouč Pivarník

Brno si už v prvním poločase vytvořilo šestibrankový náskok, který si v pohodě pohlídalo. „Hosté se vlastní chybou dostali hned pod tlak, druhý gól byl sporný, což klukům z Příbrami určitě nepřidalo. Neříkám, že se duel dohrával lehce, protože jsou šikovní, přece jen dojeli docela z dálky a nechtěli nám body nechat zadarmo. Šance, které si vytvořili, však Kuňa fantasticky pochytal,“ pochválil Klimeš brankáře Dominika Kunického.

Brno tak ideálně zahájilo pouť za návratem na superligový trůn. „Přesně tak, jiné ambice tam nejsou. Myslím si, že soutěž bude podobná jako loni, o první tři fleky se poperou Brno, Praha, Pardubice podle kluků z futsalu, jak se budou scházet. Jsem zvědavý na Plzeň, taky je tam hodně futsalistů, uvidíme, jak se s tím poperou,“ připomněl brněnský útočník nováčka soutěže.

Příbram v letošním ročníku touží opustit poslední pozici. „Určitě jsme si sedli po utkání na prdel, ale v kabině jsme si řekli, že chceme odehrát každé utkání, abychom se jeden druhému mohli podívat do očí. Chceme se zaměřit na to, abychom našli svoji hru a systém, který budeme pilovat, i když budeme prohrávat. Za příklad dávám Pardubice, které měly první dvě sezony šílené, topily se dole s námi, ale pak tomu začaly dávat hlavu, patu, držet se toho a odrazily se. V tomhle směru chci s některými kluky pracovat na systému, jak hrát, dodržovat ho a přistupovat k němu. Pokud ho nemáme naučený, soupeřům góly darujeme, protože uvolníme prostory. Superliga jde pořád víc nahoru a soupeři toho umí okamžitě využít,“ doplnil příbramský kapitán, který v Brně vstřelil jediný gól hostů.

Brno – Příbram 9:1 (6:0)
Branky a nahrávky: 7. Cenek, 14. Mezník (Moučka), 7. Klimeš (Lerch), 12. Lerch (Outrata), 24. Presl (Lerch), 27. Klimeš (Cenek), 33. Mezník (Selinger), 35. Selinger (Moučka), 45. Klimeš (Outrata) – 47. Tošovský. Rozhodčí: Vafka – Virčík. ŽK: 50. Cenek (Brno). Diváci: 50.
Brno: Dominik Kunický (Zdeněk Sára) – Čeněk Cenek, Milan Klimeš, Stanislav Lerch, Patrik Levčík, Michal Mezník, Dominik Moučka, Pavel Outrata, David Presl, Tomáš Selinger, Tadeáš Zezula.
Příbram: David Bohuněk – Jakub Tošovský, David Sandr, Patrik Junek, Michal Pohořálek, Luboš Rom, Martin Štochl, Michal Valta.