Ideálně tak Havlín zapadl do sestavy rozjetého obhájce titulu. „Lepší premiéru jsem si nemohl představit, vyhráli jsme, vstřelil jsem čtyři góly. Moc chci poděkovat svým spoluhráčům, kteří mi krásně přihrávali,“ vzkázal Havlín.

V tabulce si Brno vytvořilo už šestibodový náskok před druhou Prahou, která má ovšem utkání k dobru. „Bylo by super, kdyby se mi s Brnem podařil titul. Uvidíme, jak budu stíhat zápasy, určitě chci jít na víc než na jeden. Superliga na mě velice dobře zapůsobila, je to něco jiného, než na co jsem zvyklý. Užil jsem si zápas,“ pochvaloval si brněnský útočník.

To Plzeň opět doplatila na úzkou sestavu, jediný hráč na střídání byl kouč Stanislav Kocour. „Měl jsem už páté utkání v osmi dnech včetně velkého fotbalu a futsalu, chtěl jsem pomoct, aby se tým doplnil. Nečekal jsem, že přijdu a bude tam jeden kluk na střídání. To ještě Standa, který měl pochroumaný kotník. Velký dík, že vůbec nastoupil,“ ocenil spoluhráče Tomáš Bochníček.

Po čtvrté prohře v řadě zůstávají Západočeši přikovaní na dně tabulky a chystají razantní kroky. „Pracuje se na tom, aby se změnil systém a výběr se vzal do pravých rukou. Začne se dělat nominace pořádně a budou chodit jen kluci, kteří chtějí hrát,“ doufal plzeňský hráč.

Dráhoví cyklisté dovezli z Polska čtyři medaile
Dráhoví cyklisté Dukly Brno dovezli z polské GP čtyři medaile

Brno vedlo na západě Čech už od osmé minuty po trefě Tadeáše Zezuly. Do přestávky se i poprvé prosadil Havlík. „Brno určitě přijelo v kvalitní sestavě, má sehraný tým. Kdybychom měli o tři kluky víc, kteří měli přijít, mohli jsme s ním hrát vyrovnaněji. Neříkám, že vyhrajeme, ale určitě by to bylo mnohem lepší,“ mrzelo Bochníčka.

Za osm minut druhé půle přidal Havlín další dva zásahy. „Od začátku jsme do utkání šli za povinným vítězstvím, vypracovali jsme si vedení 2:0 za poločas, další šance jsme nedali, ale podle mě bylo rozhodnuto. Přijeli jsme jen v osmi hráčích, přesto jsme celou dobu vydrželi v herním tempu,“ liboval si Havlín.

Čtvrtou trefu přidal ve 49. minutě, dva góly ještě zaznamenal Tomáš Prokeš. „Chtěli jsme utkání odjezdit až do konce, jaký bude výsledek, bylo vedlejší. Hlavně jsme na hřišti nechali všechno, takhle by se mělo hrát,“ potěšilo Bochníčka.

Plzeň – Brno 0:7 (0:2)

Branky a nahrávky: 8. Zezula (Moučka), 29. Havlín (Doubravský), 32. Havlín (Levčík), 38. Havlín (Levčík), 45. Prokeš, 49. Havlín (Prokeš), 58. Prokeš. Rozhodčí: Kohout – Pelikán. ŽK: Kocour, Vančát (oba Plzeň). Diváci: 4.

Plzeň: Milan Vančát – Tomáš Bochníček, Jan Havel, Jiří Loukota, Miroslav Nemček, David Souček, Stanislav Kocour.

Brno: Dominik Kunický – Bohumír Doubravský, Dominik Havlín, Stanislav Lerch, Patrik Levčík, Michal Mezník, Dominik Moučka, Tomáš Prokeš, Tadeáš Zezula.