Brněnský celek nakonec podlehl soupeři 0:3 po setech 12:25, 20:25 a 23:25, přesto porážku v sobotním duelu nepřijal, podal protest a požádal o jeho opakování. „Zápas jsme ještě stále nedohráli, zůstává neuzavřený. V koncovce nás hrubě poškodili rozhodčí,“ uvedl královopolský trenér Matúš Kalný.

Statistici utkání nepřidali Královu Poli ve třetí sadě za stavu 13:13 bod, na chybu přišli po upozornění z brněnské lavičky. Jenže až na konci setu, který dopadl ve prospěch Olomouce 25:23. „Stav měl být 24:23 a zápas měl pokračovat. Když jsem to šla reklamovat k rozhodčím, řekli mi, že je pozdě, že máme smůlu a zápas skončil 0:3 na sety,“ řekla kapitánka KP Hana Judlová.

První problémy nastaly v olomoucké hale už v úvodním setu za stavu 3:3, kdy vypadl elektronický zápis o utkání. „To nás vyřadilo ze hry na dvacet minut a potom se přešlo na papírové zapisování bodů. Všechno postupně vygradovalo právě ve třetím setu,“ podotkl Kalný.

Poslední minuty duelu ale přinesly ještě jeden moment, na který si Královo Pole nyní stěžuje. Hlavní rozhodčí mu za stavu 23:23 odepřel mečbol kvůli nečistému úderu jedné z jeho hráček. „Pískli vůbec první dvoják v zápase. Navíc si myslím, že to bylo dost přísné,“ hlesla Judlová.

Kapitánka po zápase odmítla podepsat zápis o utkání a Brno nyní čeká na rozhodnutí Sportovně-technické komise Českého volejbalového svazu, která se zabývá jeho protestem. „Zápas bude mít ještě dohru. Nejpravděpodobnější varianta je, že se bude opakovat,“ nastínil Kalný.

Jeho svěřenky i s prozatím započítanou porážkou s Olomoucí okupují v neúplné extraligové tabulce šesté místo. V devíti utkáních zvítězily šestkrát a získaly šestnáct bodů. „Chceme se dostat na páté místo, což je náš cíl pro letošní sezonu. Určitě máme na čem pracovat, ale jsem spokojená s tím, jak hrajeme. Pořád se zlepšujeme a třeba i s Olomoucí, která je první, hrajeme vyrovnaně,“ libovala si Judlová.

Ta se pro letošní sezonu stala kapitánkou teprve ve dvaceti letech. „Zkušenosti s kapitánstvím mám už z národního týmu, takže pro mě nejde o nic nového. Necítím větší zodpovědnost,“ dodala.