Už před utkáním mluvily basketbalistky Žabin o tom, jak moc chtějí Královu Poli podzimní prohru vrátit. A do sobotního zápasu nastoupily domácí hráčky lépe, po první čtvrtině vedly. Postupně náskok navyšovaly až na dvanáct bodů, KP však před poločasem mohutně dotahovalo. „Sice nám nepadaly úplně všechny střely, které jindy dáváme, ale dokázaly jsme se přes to přenést. Chvilkami jsme se trochu o výsledek strachovaly, ale nakonec jsme týmovým duchem urvaly potřebnou výhru,“ hodnotila křídelnice Žabin Bria Holmesová.

Druhá půle měla podobný průběh. Žabiny nejprve odskočily, KP však brzy manko téměř dotáhlo. Jenže závěrečné minuty ovládly domácí hráčky, které tak vyhrály o devatenáct bodů. „Musím říct, že holky dneska fantasticky zabojovaly a i hrály. Že se utkání pak zlomilo, tak už to chodí,“ chválila i přes prohru královopolská koučka Marcela Krämerová.

Líšeňští fotbalisté (v červeném) v přípravě podlehli Prostějovu 0:2.
FOTO: Širší kádr nepřesvědčil, Líšeň po prohře s Prostějovem chystá zúžení týmu

Žabiny táhla především pivotka Elissa Cunaneová, která zapsala třiadvacet bodů. Hostujícímu týmu nepomohlo ani sedmnáct bodů Petry Malíkové. „Byl to mnohem vyrovnanější zápas, než tomu napovídá výsledek. Jsme samozřejmě rádi, že jsme Královu Poli vrátili prohru ze začátku sezony, ale má letos velmi dobrý tým a hraje nepříjemný basketbal. Případný souboj v play off může být ještě hodně zajímavý,“ předpověděl domácí asistent trenéra Jakub Gazda.

Oběma brněnským celkům zbývá po sobotním duelu odehrát tři utkání v základní části nejvyšší české soutěže. Žabiny tak díky výhře získaly na druhém místě možná rozhodující náskok. „V poslední době nám chybí nejlepší střelkyně Kateřina Galíčková, po zranění kotníku se teprve nedávno vrátila Anežka Kopecká. I tak jsme ale bojovaly,“ dodala Krämerová.

Žabiny Brno - KP Brno 91:72
Čtvrtiny: 24:19, 19:17, 27:26, 21:10.
Body: Cunaneová 23, Holmesová 15, Záplatová 11 - Malíková 17, Šotolová a Dudáčková 12, E. Kopecká 11.
Fauly: 21:24, TH: 29/22:20/13, trojky: 5:3.
Diváci: 300.