Vítěz si zajistí účast v baráži s poraženým finalistou první ligy, poražený dá české nejvyšší soutěži sbohem. První duel série hrané na čtyři vítězné zápasy je na programu v sobotu od pěti hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici v Brně. „Nejsme překvapeni z toho, že se potkáváme zrovna s Buldoky. Bude rozhodovat hlava a aktuální psychické rozpoložení. Sezona už je dlouhá a současná situace náročná,“ prohlásil trenér Znojma Jan Šťastník.

Jeho svěřencům v prvním kolem play-down záchrana unikla jen těsně, s pražskými Královskými Vinohrady sehráli Jihomoravané napínavou sérii, kterou prohráli až 1:3 v rozhodujícím sedmém utkání. „Jsem za tyto zápasy rád. Naši kluci získali v těchto náročných kláních další zkušenosti. Chyběla tomu ale radostná tečka a jen kousek. Vítězství nás stála jedna střela v závěru posledního duelu, kterou soupeř rozhodl. Teď záleží, jak se k celé situaci tým postaví. Jestli na své výkony naváže, nebo na něj dolehne tíha okamžiku, že sérii nezvládl,“ přemítal Šťastník.

LEPŠÍ NEŽ SEDĚT DOMA

To Buldoci vstupovali do série prvního kola play-down jako mírný favorit, Pardubicím ale podlehli jednoznačně 0:4 na zápasy. „Musíme se z toho oklepat. Pardubice měly navrch. Zápasy byly vyrovnané, ale nám chyběl nějaký detail, kterým bychom překlopili utkání na naši stranu. Konečný stav série hovoří jasně. Prohra dost štve a psychice moc nepomáhá,“ zmínil slovenský útočník brněnského celku Martin Grlický.

Termíny série
1. zápas dnes od 17.00 v Brně
2. zápas zítra od 18.00 v Brně
3. zápas v sobotu 6. dubna ve Znojmě
4. zápas v neděli 7. dubna ve Znojmě
Případné další termíny:
5. zápas v úterý 9. dubna v Brně
6. zápas ve čtvrtek 11. dubna ve Znojmě
7. zápas v sobotu 13. dubna v Brně

Oba týmy tak místo úlevného konce sezony čekají další tvrdé souboje. „Je to náročné, i minulý rok jsme měli podobně dlouhou sezonu. Na druhou stranu, kdo rád hraje florbal, má aspoň příležitost zkusit si víc zápasů. Je to lepší, než sedět doma nebo potom brzy zahajovat letní přípravu,“ podotkl Grlický.

Dvaadvacetiletý forvard také kvituje, že soupeřem Buldoků bude právě jihomoravský rival. „Osobně se na soupeře hodně těším. Takové zápasy jsou extra, dojde víc lidí, bude dobrá atmosféra,“ povídal Grlický.

V základní části se oba týmy střetly dvakrát s diametrálně odlišnými výsledky. První ryze jihomoravskou partii vyhráli na konci října na domácí palubovce jasně Buldoci 8:2, únorovou odvetu zase Znojmo 9:4. „Těžko z těchto zápasů usuzovat. Teď už ale půjde vyloženě o to, kdo to víc zvládne v hlavě,“ zopakoval Šťastník.

Podle něj je otázné další pokračování hvězdného Milana Fridricha. Bývalý úspěšný český reprezentant se vrátil do Znojma na výpomoc od třetího utkání série proti Královským Vinohradům a zaznamenal tři body. „Byli jsme s ním domluveni jen na jednu sérii. Teď jednáme o tom, jestli ještě nastoupí,“ uzavřel znojemský kouč.