Nyní, dvě kola před koncem základní části, mohou Brňané slavit. I když v neděli podlehli 3:4 v prodloužení Ostravě, zajistili si definitivní pozvánku do vyřazovací části mezi osm nejlepších českých celků.

Jejich jediný konkurent totiž nezvládl svůj duel. Bohemians prohráli vysoko 3:8 s Future a už tak nemohou ohrozit Buldoky. Ti se nyní drží na osmém místě tabulky. Devátí Pražané ztrácí už nedostižných sedm bodů.

O příčku před jihomoravským celkem se drží jeho poslední protivník ze severu Moravy, který má po neděli dvoubodový náskok. „Trestuhodně jsme ve vzájemném utkání nevyužili momentů, kdy jsme měli soupeře pod tlakem a dařilo se nám. V závěru nám dala Ostrava lekci z produktivity," mrzelo brněnského trenéra Jana Niznera.

Na spravení chutě před startem play off mají jeho svěřenci ještě dva domácí duely proti nejhorším extraligovým celkům – Havířovu a následně Liberci.

OSTRAVA – ITELLIGENCE BULLDOGS BRNO 4:3 PR.

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:0 – 1:0. Branky a asistence: 32. Daniš (Skácel), 53. Dziurdzik, 57. Krzyžanek (Skácel), 64. Hanic (Curney) – 6. Hanák, 20. Kadlec (Coufal), 39. Kadlec (Coufal).