Svěřence trenéra Rostislava Kohúta nečeká snadný úkol, Středočeši v aktuální sezoně pouze dvakrát zaváhali a s náskokem tří bodů vévodí tabulce nejvyšší domácí soutěže. „Půjde o těžký zápas, soupeř je jasný favorit. Nechceme se na utkání dívat pouze z pohledu výsledku, ale především vzhledem k budoucímu rozvoji. Čím víc střídání se hráčům povede, tím lépe. Jako by sehráli několik mini utkání,“ uvedl brněnský stratég.

Jihomoravané v duelu proti aktuálnímu mistrovi vymění tradiční domácí prostředí za novou sportovní halu v Kuřimi, kam Superligu vyvezou. „Doufám, že nás diváci přijdou podpořit i v Kuřimi a vytvoří jako obvykle skvělou kulisu,“ přál si osmnáctiletý nejproduktivnější hráč mužstva Petr Koláčný.

V neděli se pak Buldoci vrátí do domácí haly ve Vodově ulici, kde od pěti hodin odpoledne nastoupí proti osmým pražským Bohemians, na které ztrácí tři body. „Bohemku máme přečtenou. Výhoda je, že jde o mladý tým, který nemá tolik zkušených hráčů jako ostatní kluby. Je to soupeř, se kterým můžeme získat body. Budeme znovu vycházet z protiútoků a důsledně bránit,“ měl jasno brněnský lodivod.

Soupeři Buldoků

Mladá Boleslav

Pozice: 1. místo, 46 bodů, skóre 143:67
Nejproduktivnější hráč: Jiří Curney, 62 bodů (27+35)
Poslední vzájemné utkání: Mladá Boleslav – Bulldogs 13:1

FbŠ Bohemians

Pozice: 8. místo, 22 bodů, skóre 99:99
Nejproduktivnější hráč: Matyáš Krebner, 23 bodů (9+14)
Poslední vzájemné utkání: Bohemians – Bulldogs 7:2

Zároveň připomněl, že cíl pro zbytek sezony zůstává stejný. „Důležité je udržet se, tedy získat do konce základní části alespoň devět bodů, což není nereálné. Body proti Bohemce budou nesmírně důležité. Stále se chystáme na play-down. Když se mu vyhneme nebo body po základní části postačí na postup do play-off, bude to skvělé,“ uvažoval.

Po postupu do vyřazovacích bojů pokukuje i talent Koláčný. „Hlavní cíl je udržet Superligu, můžeme si ale vytyčit i další mety, což je právě play-off. Bylo by to krásné a výhrou nad Bohemians se můžeme přiblížit,“ povídal hráč, který si v aktuální sezoně připsal čtrnáct branek a přidal pět asistencí.

Mužstvo je podle něj pozitivně naladěné. „Atmosféra v kabině je výborná celou sezonu. I když se ze začátku nedařilo, pořád jsme si florbal užívali. Stojíme jeden za druhým. Je skvělé mít takovou partu v zádech. Do budoucna máme na čem stavět,“ přiblížil mládežnický reprezentant.

Odhodlání z mladého mužstva cítí i brněnský kouč. „Spousta kluků hraje nejvyšší soutěž poprvé. Máme nejmladší tým v Superlize. Hráči byli širokou veřejností podceňovaní. Pasovali nás do role adepta na sestup, takže motivace je obrovská. Chceme všem ukázat, že florbal umíme,“ burcoval Kohút.