Přímý souboj o třetí místo, odplatu za loňské vyřazení z play off nebo udržení domácí neporazitelnosti. I o to hráli florbalisté Bulldogs Brno v sobotu večer proti Mladé Boleslavi.

Na tým ze středních Čech ale nestačili. Poprvé v sezoně se doma museli sklonit před soupeřem, když aktuálně třetímu týmu extraligy podlehli 3:6. „Jsem hodně zklamaný. Zápas jsme měli dobře rozehraný. V první třetině soupeř nic nepředvedl,“ zhodnotil zápas domácí trenér Filip Vítek. „Po přestávce jsme mohli vedení ještě zvýšit, ale hráči jasné šance neproměnili. To nás pak stálo vítězství,“ litoval zaváhání v prostřední části utkání domácí kouč.

Buldoci měli slibný vstup do zápasu. První třetinu ovládli dvěma brankami. Na začátku druhé části brněnští hráči několikrát zaváhali ve vyložených šancích. Nabídnuté šance vyrovnat pak soupeř využil. V rozmezí deseti minut otočil vývoj zápasu. „Bylo to vyrovnané utkání. Je ale škoda, že se nám nepodařilo ve druhé třetině zvýšit na větší rozdíl,“ potvrdil trenérova slova Kadlec. „Boleslav potom zapnula na vyšší obrátky a dostali jsme góly z naší nekoncentrovanosti a hra se nám začala hroutit,“ vysvětlil.

V poslední části se sice Buldokům podařilo vyrovnat zásluhou Martina Koutného. Pak ale na sebe vzal odpovědnost jeden z nejlepších extraligových hráčů Petr Novotný, který po chybě brněnského týmu zvrátil skóre na stranu mladoboleslavských. Vítězství Středočechů podtrhl ještě gól z trestného střílení a do prázdné branky při power play domácího týmu.

Sobotní prohra je pro Buldoky prvním zaváháním v domácím prostředí v této sezoně. Až pátý zápas v Městské hale ve Vodově ulici narušil doposud stoprocentní bilanci Brňanů.

Kromě ztráty domácí neporazitelnosti přišel tým z jihu Moravy o šanci vyhoupnout se na třetí místo právě před soupeře. „Tabulku nemá cenu sledovat tak brzo. Ještě je hodně kol do konce. Prohrát v přímé konfrontaci mrzí,“ přiznal Kadlec. „Vítězství by nám přidalo trochu sebevědomí i respektu do dalších zápasů,“ uznal brněnský útočník, který si v zápase vstřelil jeden gól.

Nyní mají hráči Bulldogs Brno dvoutýdenní pauzu kvůli reprezentační přestávce při Škoda Floorball Cupu. Kromě středečního pohárového utkání ve Znojmě sehrají další extraligový zápas až 15. listopadu v Havířově.

Bulldogs Brno – Mladá Boleslav 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

Branky Brna: 16. Gremmel (Fabián), 18. Kadlec (Gremmel), 53. Koutný (Komenda).