Přímo se podílel už na 84 brankách svého týmu. „Nečekal jsem, že budu tak bodovat. Na druhou stranu jsme ale předpokládali, že naše lajna týmu výrazně pomůže,“ uvedl třiatřicetiletý útočník.

Pro toho je aktuální ročník vůbec první v druhé nejvyšší soutěži. „Celý život jsem hrál extraligu a netušil, jaká je tu úroveň. Nepřijde mi to ale výrazně odlišné. Proti celkům od osmého místa níž se nám sice nastupuje trochu snáz. Minimálně první pětice týmů ale zase může hrát i v extralize. Jejich hra má dobré parametry. Čekal jsem asi větší rozdíl,“ přiblížil Ondráček.

Střelec Hattricku Brno Luděk Ondráček je už přes měsíc šťastný otec dcery Mariany. „V první lize cestujeme na zápasy déle než v extralize, ale čas na rodinu si člověk najde vždycky,“ uvedl.

Ten se svým Hattrickem drží po pětadvaceti odehraných kolech druhé místo. Na vedoucí Black Angels z Prahy ztrácí pouhé dva body. A právě duel prvního s druhým uvidí diváci v posledním souboji základní části v sobotu od šesti hodin večer v Maloměřicích.

„Celou druhou polovinu sezony vše směřovalo k tomu, že se rozhodne v posledním kole. Myslím, že je to dobře. Chceme vyhrát. Je to ale v zásadě zápas jako každý jiný, protože jde o přípravu na play-off,“ sdělil.

Ve vyřazovacích bojích hodlají Brňané potvrdit formu a zabojovat o postup mezi elitu. „Před sezonou sem přišli kluci z Buldoků včetně mě a tým je dobře poskládaný. Cíl zůstává stejný, jak jsme si jej vytyčili v létě. Chceme hrát o první místo a zabojovat o postup. Takže jsme zatím spokojení,“ vyzdvihl.

To naopak nemohou být v Ondráčkově bývalém angažmá. Buldokům v extralize patří až předposlední pozice a čekají je boje o záchranu. „Stále je sleduji a občas se zajdu podívat. Čekal jsem, že budou na chvostu tabulky, protože mají nezkušený tým. Na začátku nějaké body urvali, protože mužstva nebyla rozehraná. Teď je vidět, že herní vybavenost Buldokům zatím chybí,“ řekl.

Může se tak stát, že svůj bývalý klub potká již letos v baráži o postup do extraligy. „Přeji Buldokům, aby se udrželi. Rád bych si proti nim příští rok zahrál v nejvyšší soutěži. Pokud však dojde na derby už teď v baráži, bude to extrémně vyhrocené. Je to ale dobrá varianta pro Brno, protože pak extraliga ve městě zůstane. Navíc lidé takový zápas jistě chtějí vidět. Vodova bude natřískaná, stejně jako naše hala,“ zasnil se autor čtyřiačtyřiceti letošních gólů.

Přitom neví kde a zda bude hrát příští sezonu. „Před měsícem jsme oslavili přírůstek do rodiny, takže jsem nad tím zatím nepřemýšlel. Záleží, jaká bude situace po sezoně. Pokud mi vydrží zdraví a manželka to dovolí, chci pokračovat,“ uzavřel Ondráček.