Jeho svěřenci vedle soustředění v Bystřici nad Pernštejnem zvolili i jiný tradiční doplněk přípravy zápasnický trénink. „V ragby jde o moderní trend. Využívá jej například i anglická reprezentace," popisuje Beneš.

Žíněnky oddílu TAK Hellas využívá tým například k tréninku skládání protihráčů. „Inspirujeme se zápasníky, pracují dobře s těžištěm a při kontaktu umějí použít i hlavu. Zatímco my zavřeme oči a vběhneme do souboje," líčí kouč, který své poznatky předává také seniorské reprezentaci v roli asistenta.

Bystrc si v extraligové tabulce drží pětibodový náskok před Dragonem, který na podzim porazila na jeho hřišti 17:15. Na šesté místo, kterým by se vyhnula baráži, ztrácí třináct bodů. „Ještě máme sedm zápasů a ve hře pětatřicet bodů. Hlavně už je na čase, abychom překročili svůj stín a potrápili týmy ze špičky tabulky. Šanci máme už proti Tatře," připomíná Beneš sobotní utkání, v němž brněnský celek od jedenácti hodin dopoledne hostí třetí Smíchov.

Do jarní sezony navíc vyrukuje na hřišti i s šéftrenérem klubu a bývalým reprezentantem Tomášem Krejčím. „Jenže si natáhl sval na ruce, takže až tak za dva nebo tři týdny," dodává trenér.

To Dragon zažil nejhorší podzim v novodobé historii a na jaře pod sebe musí dostat přinejmenším brněnského rivala. „Snažím se být optimista. Doufám, že jaro zvládneme," hlásí kouč Dragonu Otto Scheiner.

V sobotu od tří hodin odpoledne se jeho mužstvo představí na hřišti druhých Říčan. „Přes zimu jsme se snažili zapracovat na fyzickém i herním zlepšení. První utkání nám otevře oči, zda se nám to povedlo," doplňuje.

Klub ověnčený třemi tituly skončil loni třetí. Na jaře bude tvrdě bojovat o příslušnost mezi elitou. „Bude na nás psychický tlak. Hráči si situaci uvědomují a záleží na každém, jak ji unese. Někteří mladí taková utkání nikdy nehráli," sděluje Scheiner.